İstanbul'da scooterlar toplatılıyor

Şöyle rezillikleri yayalar çekmek zorunda değil. Böyle bir ticari girişim yapıyorsan bu aletlerin park edilmesi için de kırmızı çizgiler koyacaksın, alanlar yaratacaksın. Bunların yeri kaldırım değil, görme engelli biri şuradan nasıl yürüyebilir, onu bırak normal bir insan bile yola taşar.

Eki Görüntüle 1637967
Bu resimde yayaların geçmesi için çok fazla yer var hala, scooter varsa kaldırımda azcık solundan geçersin bitti gitti. Bu kadar abartılacak bir şey değil.

Onun yerine scooterlar için özel park alanları tesis edilip,bu alanlara park etmeyip kaldırımlara park edenlere ceza kesilebilirdi. Elektrikli scooterlar ulaşım için kullanılabilecek çok iyi bir alternatif ama maalesef Türk halkı çok dikkatsiz kullanıyor. Dün dışardardeyken yanımdan bir scooter geçti,yol yokuş,scooter inanılmaz hızlı ve 3 kişi binmiş. Böyleleri çok ciddi tehlike oluşturuyor. Eğer bu konuda da önlem alınırsa çok iyi olur.

Bu resimde yayaların geçmesi için çok fazla yer var hala, scooter varsa kaldırımda azcık solundan geçersin bitti gitti. Bu kadar abartılacak bir şey değil.
Devletin yaptığı kaldirimi devletin vatandaşı sırf bir özel şirket para kazanacak diye idare etsin, geçsin öyle mi? Bu kafayla devam, ne diyeyim :D Şirketin sahibi bile böyle savunamaz.

Göz sorunu olanlar ne yapıcak? Babam 1 metreden uzak dahi ışık göremiyor. Odama gelip, ben ses çıkarmasam, odanın boş olduğunu düşünüp çıkıyor. Özellikle merdivenlerde çok zorlanıyor, düz yolda bile kaldırama çıkarken çarpıyor düşüyor :(

Devletin yaptığı kaldirimi devletin vatandaşı sırf bir özel şirket para kazanacak diye idare etsin, geçsin öyle mi? Bu kafayla devam, ne diyeyim :D Şirketin sahibi bile böyle savunamaz.
O özel şirket aynı zamanda çoğu vatandaşa çok büyük kolaylık sağlıyor, benim arabam yok her yere martıyle gidiyorum.

Göz sorunu olanlar ne yapıcak? Babam 1 metreden uzak dahi ışık göremiyor. Odama gelip, ben ses çıkarmasam, odanın boş olduğunu düşünüp çıkıyor. Özellikle merdivenlerde çok zorlanıyor, düz yolda bile kaldırama çıkarken çarpıyor düşüyor :(
Görmüyorsa zaten martının olmadığı yerde de düşer.

O özel şirket aynı zamanda çoğu vatandaşa çok büyük kolaylık sağlıyor, benim arabam yok her yere martıyle gidiyorum.
Kolaylık sağlamasının park sorunuyla, vatandaşlar için yürümesi gereken yolu işgal etmesiyle ne alakası var?

Gitsin yatırım yapıp martı durakları kursun, park alanları yaratsin. Oraya park etmeyenlere ceza kessin, edenlere indirim uygulasin. Böylece ne kimse rahatsız olur ne de belediye toplama kararı alır. Ama bunun için para harcaması gerek, kaldırıma koymak varken ne gerek var değil mi?

Geri
Yukarı