İstanbulkart Yeni Mezun Öğrenci Kartı'ndan nasıl faydalanılabilir?

Silea

Hectopat
Yer
İstanbul,Türkiye
Daha fazla  
Merhaba

Elimde liseden kalma bir öğrenci kartı var. Ben lise 11.sınıfın 2.döneminde falan açık öğretim lisesine geçtim. Bu yılın mayıs ayında da mezun oldum. Kullandığım indirimli öğrenci kartı hâla geçerliliğini koruyor fakat çipi bozuk yani basmak için bayağı bir uğraş gerekiyor. Şans o ki bu çipi bozuk karta NFC yöntemiyle aylık abonman yükledim. Sormak istediğim birkaç soru var:

1- İstanbulkart uygulamasından Yeni Mezun Öğrenci Kartı alabilir miyim? Mezun olduktan itibaren 1 sene daha öğrenciler bu fırsattan faydalanabilir diye bir haber okumuştum. (görsel içerik olarak eklerim)

2- Eskiden kalma indirimli öğrenci kartım ne zaman tam basım yapacak? Vizeleme tarihi geldiğinde mi?

3- Eski İstanbulkart'ımın vizeleme tarihi geldiğinde ve bu kartımı iptal ettirip yeni İstanbulkart'ı uygulamadan sipariş ettiğimde yeni gelen indirimli öğrenci kartıma bu vizeleme olayı işler mi? Yani indirimli değil de tam basım mı yapar yeni gelecek kartım?

4- Ve en önemlisi;
Eskiden kalma kartım artık çipi yüzünden basmıyor dediğim gibi. Yeni Mezun Öğrenci Kartı'nı sipariş etmek istediğimde eski kartınızı iptal etmeniz gerekir diyor. Eski kartın içindeki abonmanı nasıl yeni mezun öğrenci kartımda kullanabilirim?

Belki bu konu saçma gelebilir fakat bakmakta bulunduğum bir ailem var abim şu an çalışmıyor annem de ara sıra işlere gidiyor yani aradaki 800-900 lira için mi bütün bu çaba diyebilirsiniz fakat söz konusu 1 ay bile olsa benim için önemli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• IMG_1059.png
    IMG_1059.png
    85,5 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_1057.png
    IMG_1057.png
    169,7 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam beyaz masayı arayıp iptal ettirebilirsiniz ve İstanbulkart sitesinden kartı basım işlemi gerçekleştirebilirsin fakat kargo parası kesiyorlar bilginize vizeleme içinde biletmatikte kartınızı koyup vizeleyebilirsiniz ama şu an vizeleme sistem nasıl bilmiyorum ben eskiden vizelemiştim biletmatiğe koyup vizeleme işlemi gerçekleştirmiştim şu an öğrenci kartımın süresi bitti.

Kartınız çok eskiyse yeni kart almanız gerekiyor. Eski kartlarda vizeleme işlemlerinde sorun oluyor.

İstanbulkart başvuru merkezlerinden birine gidin, size daha detaylı bilgi verecektir. Yeni kart çıkartmanız gerekebilir.

Kart yenileme işleminde eski kartın içerisindeki bakiye, yeni karta aktarılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı