İşte bir bakkal olayı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim anlamadığım konu şu: Sözde herkes müslüman. Bu bakkalların dükkanına ramazanda gidin, hepsi bir din ayağına yatar ki, aman aman. Ama iş icraata gelince çakallığın biri bin para... Çözüm yok deyip kafayı kuma gömmeyin. Çevrenizdekileri bilinçlendirin.

Ama sakın PC'den anlamayan akrabanıza PC toplamayın! Sakın ama sakın bu hataya düşmeyin. Her sorunda suçlu siz olursunuz. Bırakın gitsin mağazadan kendi satın alsın... Bir sorun olursa mağazayı bilsin...

Benim anlamadığım konu şu: Sözde herkes müslüman. Bu bakkalların dükkanına ramazanda gidin, hepsi bir din ayağına yatar ki, aman aman. Ama iş icraata gelince çakallığın biri bin para... Çözüm yok deyip kafayı kuma gömmeyin. Çevrenizdekileri bilinçlendirin.

Ama sakın PC'den anlamayan akrabanıza PC toplamayın! Sakın ama sakın bu hataya düşmeyin. Her sorunda suçlu siz olursunuz. Bırakın gitsin mağazadan kendi satın alsın... Bir sorun olursa mağazayı bilsin...

Şu son kısma katılmamak elde değil. Değil akraba, alanında harika insanlara, profesörlere de toplasanız bir şey değişmiyor. O fanın gürültüsünden bile siz sorumlusunuz adamların gözünde :)

Bu yazdıklarınız bana 1-2 ay önce stajımda bir olayı hatırlattı. Diş Hekiminin yanında stajyer olarak çalışıyordum. Dişini çektirmek isteyen bir hasta geldi. Dişin kurtarılması imkansız neyse hikayenin diş çekim kısmını atlıyorum... Dişinin yarısı yoktu bu hastanın, çürümüş ve kırılmış. Doktorumuz dişi çektikten sonra hastanın ilk tepkisi "kırıldı mı yoksa? " oldu adam dişe zamanında müdahale ettirmemiş, diş eti seviyesine gelmiş kendisinde sorun yok ama diş hekimi onu çekerken hasta ufacık bir ses duymasın. Bütün kusur diş hekimin deymiş gibi "kırıldı mı yoksa?" demesi enteresandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadalar bu gün başımdan geçen bir olayı anlatayım sizlere. Evde oturuyorum babam aradı. Oğlum dedi senin istediğin bilgisayar kaç para dedi bana. Dedim baba 2500 TL'ye falan almayı düşünüyorum. Sonra bana dedi, "ben şuan bilgisayarcıdayım bana diyorki sizin istediğiniz bilgisayarı ben 1300 TL'ye satıyorum" baba dedim her bilgisayar aynı değilki. Neyse ben bilmiyorum kendisine vereyim konuş dedi... Sonra bilgisayarcı bana dediki, "sizin 2500 TL'ye istediğiniz bilgisayarı ben 1300 TL'ye satıyorum". Ya abicim dedim sen benim ne tür bir bilgisayar istediğimi nerden biliceksin. İşlemci seçimi önemli, ekran kartı seçimi falan derken bakın nasıl kıvırdı. Yok yani 1300'TL ye'de güzel sistemler var bizde diyor bana. :D
Harbuki bunun amacı neydi. 2500 TL'lik bilgisayarı size 1300 TL'ye satiyorum diyerek, bize 700 TL'lik bilgisayarı 1300 TL'ye satmaktı.

En çok şeye güldüm, Babamı kandırmış. Zavallı babam zannediyor dünyada sadece bir kaç çeşit aynı özellikleri taşıyan bilgisayar var.

O bakkal seni av zannedmiş av olmuş.Yazık

Bu yazdıklarınız bana 1-2 ay önce stajımda bir olayı hatırlattı. Diş Hekiminin yanında stajyer olarak çalışıyordum. Dişini çektirmek isteyen bir hasta geldi. Dişin kurtarılması imkansız neyse hikayenin diş çekim kısmını atlıyorum... Dişinin yarısı yoktu bu hastanın, çürümüş ve kırılmış. Doktorumuz dişi çektikten sonra hastanın ilk tepkisi "kırıldı mı yoksa? " oldu adam dişe zamanında müdahale ettirmemiş, diş eti seviyesine gelmiş kendisinde sorun yok ama diş hekimi onu çekerken hasta ufacık bir ses duymasın. Bütün kusur diş hekimin deymiş gibi "kırıldı mı yoksa?" demesi enteresandı.

Diş mevzusu hassas, daha en ufak bir rahatsızlıkta soluğu doktorda alıyorum. İyice çürümeden en başından dolgu meseleyi acısız kurtarıyor. Uyuşturucu iğne bile olmadan atlatmak mümkün. İnsan sağlığı çok daha kritik bir mesele, sen son ana kadar korkup geçiştirirsen daha ağır oluyor durumun. Bilgisayarda format da insanda... Neyse. Bilinçli hareket etmek lazım her konuda, duygusal değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı