İstediğim okulu alamadım, nakille nasıl girerim?

DDerzane

Decapat
Daha fazla  
İstediğim okulu 1. ve 2. nakillerde kazanamadım dershane hocam her hafta nakil isteyeceksin dedi ama anlamadım bana açılmasını bekleyeceksin falan dedi. Her hafta nakil istemek lazımsa bunu onaylatmam gerekiyor mu? Eğer nakil ile alınırsam bunu nereden öğreneceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğim okulu 1. ve 2. nakillerde kazanamadım dershane hocam her hafta nakil isteyeceksin dedi ama anlamadım bana açılmasını bekleyeceksin falan dedi. Her hafta nakil istemek lazımsa bunu onaylatmam gerekiyor mu? Eğer nakil ile alınırsam bunu nereden öğreneceğim?
e devlet üzerinden nakil başvurusu yapıyorsun sürekli. Başvuru yaptıktan sonra E-Okul'da sıralaman gözükür. Sen 1. sırada isen (bu sıralama puanına göre oluyor) naklin gerçekleşir.

E okulda nakil bilgileri bölümü var oradan bakabilirsin onaylanıp onaylanmadığını.

Anne veya babanın e-devlet hesabı üzerinden "MEB öğrenci nakil işlemleri" aramasını yaptıktan sonra gerekenleri yaparak düzenli olarak nakil isteyebilirsin. 👀

Nakilinin durumuna e-okuldan bakabilirsin, eğer onaylandıysa okul da arar ayrıyeten. 🎉

Geri
Yukarı