İstemediğim liseye gittim, aşırı derecede üzülüyorum

Meslek lisesi mezunuyum, şu an üniversite okuyorum. Lise zamanlarında bende senin gibiydim ilk gün okuldan ayrılmak istedim ama insan zamanla alışıyor. İlk başta çok kötü gelen şeyler bir süre sonra normalmiş gibi geliyor. Arkadaş edinmeye bak. Bu arada sigara içme olayı her okulda var emin olabilirsin. Arkadaş edinirsen ortama çabuk alışırsın.
Ortam kötü diye sende mi kötü olacaksın ? Çok kötü yaklaşım . Adam sınıftakiler kötü diyor nasıl arkadaş edinsin reis ?

9. sınıfta ilk günümdü. Bugün okulum o kadar kötüydü ki tuvaletlerın kapısı kırıktı. 12'ler mahalle arasında kavga eden tiplerle doluydu. Annemlere söyleyemiyorum kayıt ücreti verdiler, forma parası verdiler ama biliyorlar okulun kötü olduğunu. Ne yapmam gerek? Bugün o kadar kötüydü ki en sevdiğim şeyler çok kötu gelmeye basladı. Sınıfta hiç adamakıllı çocuk yok. Kayıt olurken elektriğe gidebilirsin dediler 2 kere ama geldiğimde kendimi tekstil bölümünde gördüm. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Gerçekten hayatımın en kötü günlerinden biriydi. Tüm gün boyunca eve gitmek için dua ettim. Ailemi görmek için ve yarın ve ondan sonraki 8 ay daha onlara katlanacağım. Ne yapmam lazım?

Meslek lisesinden daha azını bekleyemezdin zaten, ortama ayak uydurmaya çalış yapamayacaksan geç kalmadan söyle ailene.

Ortam kötü diye sende mi kötü olacaksın? Çok kötü yaklaşım. Adam sınıftakiler kötü diyor nasıl arkadaş edinsin reis?

Dostum illaki aralarında iyileri vardır, en kötü sınıf değiştirebilir yani. Ailesi para vermiş okul değiştirmek bu şeyde mantıksız olur. Daha iyi bir sınıfa geçme şansı varsa geçebilir.

Dostum illaki aralarında iyileri vardır, en kötü sınıf değiştirebilir yani. Ailesi para vermiş okul değiştirmek bu şeyde mantıksız olur. Daha iyi bir sınıfa geçme şansı varsa geçebilir.

Orası doğru. Sınıf değiştirebiliyorsa değiştirmesi iyi olur. Ama okulla ilgili ise okulda illaki başına kötü bir şey gelme olasılığı doğabilir. Ha ben böyle yazıyorum diye gidip okulunu değiştirecek hali .Ben yorum yapıyorum.

Meslek lisesinden daha azını bekleyemezdin zaten, ortama ayak uydurmaya çalış yapamayacaksan geç kalmadan söyle ailene.
Usta ortama uyum sağla deme . Ortam kötüyse odamı kötü olsun . Yanlış yaklaşım

Hocam bu kişilerin arasında sınıf tekrarına kalan var mı? (kendi sınıfınızda)

Orası doğru. Sınıf değiştirebiliyorsa değiştirmesi iyi olur. Ama okulla ilgili ise okulda illaki başına kötü bir şey gelme olasılığı doğabilir. Ha ben böyle yazıyorum diye gidip okulunu değiştirecek hali. Ben yorum yapıyorum.

Usta ortama uyum sağla deme. Ortam kötüyse odamı kötü olsun. Yanlış yaklaşım.

Kanka yanlış anlama ama zamanında meslek lisesinde okurken sınıfımın geneli benden 1-2 yaş büyüktü ve çoğu fizik bakımından dev gibiydi, hiçbir şey yapmama rağmen tokat yediğimi hatırlarım, dersin ortasında arkada alkol içmeleri falan. Cehennem gibiydi, çantam da 10 dk kalem bırakırsam bilirim ki o kalem çalınmıştır. Masada bile değil her neyse okuduğu okulun değerini bilsin demek istiyorum.

Kanka yanlış anlama ama zamanında meslek lisesinde okurken sınıfımın geneli benden 1-2 yaş büyüktü ve çoğu fizik bakımından dev gibiydi, hiçbir şey yapmama rağmen tokat yediğimi hatırlarım, dersin ortasında arkada alkol içmeleri falan. Cehennem gibiydi, çantam da 10 dk kalem bırakırsam bilirim ki o kalem çalınmıştır. Masada bile değil her neyse okuduğu okulun değerini bilsin demek istiyorum.
Sizin dönemizde kötü olabilir reis . Sana geçmiş olsun . Ama böyle gelmiş böyle gider diye bir şey yok . Okulu beğenmiyorsa ayrılabilir. Kendisinin kararı bizler fikir öne sürüyoruz .

Sizin dönemizde kötü olabilir reis. Sana geçmiş olsun. Ama böyle gelmiş böyle gider diye bir şey yok. Okulu beğenmiyorsa ayrılabilir. Kendisinin kararı bizler fikir öne sürüyoruz.

Tabii okumak istemiyorsa gerekirse ailesiyle kavga etsin bu konuda bir şey demiyorum ailesi çok katıysa yapacak bir şey yok maalesef.

9. sınıfta ilk günümdü. Bugün okulum o kadar kötüydü ki tuvaletlerın kapısı kırıktı. 12'ler mahalle arasında kavga eden tiplerle doluydu. Annemlere söyleyemiyorum kayıt ücreti verdiler, forma parası verdiler ama biliyorlar okulun kötü olduğunu. Ne yapmam gerek? Bugün o kadar kötüydü ki en sevdiğim şeyler çok kötu gelmeye basladı. Sınıfta hiç adamakıllı çocuk yok. Kayıt olurken elektriğe gidebilirsin dediler 2 kere ama geldiğimde kendimi tekstil bölümünde gördüm. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Gerçekten hayatımın en kötü günlerinden biriydi. Tüm gün boyunca eve gitmek için dua ettim. Ailemi görmek için ve yarın ve ondan sonraki 8 ay daha onlara katlanacağım. Ne yapmam lazım?

Meslek okulu mu?

Geri
Yukarı