İstenmeyen misafirden nasıl kurtulurum?

Yine geldiğinde kapıdan kibarca müsait değiliz diyerek eve almasın annen. Bunu bir kaç kez tekrarlayınca durumu yavaştan anlar.

"Somurtuk" derken tam olarak neden bahsediyorsunuz? Konu mesajının neredeyse tamamında neler hissettiğinizi anlayabiliyorum, rahatsız olmakta gerçekten de haklısınız fakat annenizi yanınıza çağırıp ilgili kadının duyması adına bilinçli bir şekilde yüksek sesle konuşup "...yine geldi" tarzında söylemlerde bulunarak bulunduğunuz durumu olumlu anlamda bir nihayete erdirmeye çalışma tarzınız, ne yazık ki kalp kırıcı ve yanlış tutumları içerisinde barındırıyor.

Direkt bir ifade biçimiyle artık gelmemesini istediğinizi dile getirmekte zorlanıyorsunuz, ne sebeple zorlandığınızı anlayabilmek gerçekten de zor değil fakat durumu çözmek adına yaptıklarınız gerek olumlu anlamda nihayete erdirebilecek bir mutlaklığa sahip olmayışından gerekse kalp kırıcı eylemleri içerisinde bulunduruyor oluşundan ötürü hatalı bir doğrultuda seyrediyor.

Bence yakın çevrenizden yardım istemeye çalışın zira ilgili kadını tanımadan sorunu çözmek adına öneri vermek çok da doğru değil. Sorunu çözmek adına özellikle kadını tanıyan insanlardan yardım istemeye çalışın derim. Anneniz de müsait olmadığını, kadının kendisine kibar bir lisanla dile getirerek artık kendisini misafir olarak kabul etmek istemediğinin sinyalini vermeye çalışsın.

Geri
Yukarı