İstiklal Marşı'na Geç Kaldığım İçin Disiplin Cezası Uygulanır Mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Lise 1'e gidiyorum. Bizim okulda yeni bir kural çıktı. Pazartesi günleri bayrak törenine 2 kez geç kalırsak disiplin cezası uygulanacak. İlk geç kaldığımda babamın telefonuna mesaj gitti, bir daha tekrarlanırsa disiplin cezası uygulanacak diye. Bugün yine geç kaldım. İsmimizi alıyorlar okula girişte. Arkadaşımın geçen hafta 2 olmuştu daha bir ceza uygulamadılar. Arkadaşlar internette okuduğuma göre okul içinde bulunurken bayrak törenine katılmamanın cezası kınama cezasıymış. Fakat ben okula geç kaldığım için törene katılmadım. Bu yüzden ceza alır mıyım? Yoksa blöf mü yapıyorlar. Lütfen cevap yazın çok dert ettim bu olayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mazeretiniz varsa kimsenin disiplin cezası vermeye hakkı yok, bölgenizdeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetinizi iletebilirsiniz.

Mazeretiniz varsa kimsenin disiplin cezası vermeye hakkı yok, bölgenizdeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetinizi iletebilirsiniz.
5 dakika geç kalktığım için geç kaldım. Okulda yaklaşık 20 kişi 2 kez geç kaldı. Sizce bu bir mazeret mi?

5 dakika geç kalktığım için geç kaldım. Okulda yaklaşık 20 kişi 2 kez geç kaldı. Sizce bu bir mazeret mi?
Bilerek geç kalktıysanız bu mazeret olmaktan çıkar, telefonun sorunlu olduğundan alarmının çalmaması vb. nedenlerle geç kalktıysanız bunu mazeret olarak sayabilirsiniz.

Okula sizin elinizde olmayan nedenlerden dolayı geç kalıyorsanız, atıyorum trafik vb. Birşey olacağını zannetmiyorum.
Ama bilerek yapıyorsanız, ceza alabilirsiniz büyük ihtimal.

Bilerek geç kalktıysanız bu mazeret olmaktan çıkar, telefonun sorunlu olduğundan alarmının çalmaması vb. nedenlerle geç kalktıysanız bunu mazeret olarak sayabilirsiniz.
Bilerek değil telefonun alarmı çalmadı kalktığımda 5 dakika geçmişti.

Bilerek değil telefonun alarmı çalmadı kalktığımda 5 dakika geçmişti.
Gidip bunu dersen ciddiye alınmayabilir. Trafik falan dersen yırtabilirsin. Kimse bu nedenden dolayı yalnız disiplin cezası veremez. Sen saygısızlık etme, veremezsine getirme özür dile geç. Senin disiplinin ile uğraşmazlar emin ol. :D

Gidip bunu dersen ciddiye alınmayabilir. Trafik falan dersen yırtabilirsin. Kimse bu nedenden dolayı yalnız disiplin cezası veremez. Sen saygısızlık etme, veremezsine getirme özür dile geç. Senin disiplinin ile uğraşmazlar emin ol. :D
Yanlız trafiğe inanmazlar çünkü müdür yardımcısı bizimle aynı sitede oturuyor. Ama yinede bence blöf çünkü 20 kişi var disiplin yiyecek nerdeyse okul 500 kişi. Geç kalmayalım diye demiş olabilirler.

Yanlız trafiğe inanmazlar çünkü müdür yardımcısı bizimle aynı sitede oturuyor. Ama yinede bence blöf çünkü 20 kişi var disiplin yiyecek nerdeyse okul 500 kişi. Geç kalmayalım diye demiş olabilirler.
Zaten ondan denmiş, diyoruz ki disiplin vermezler geç kalmaktan dolayı. Seni çağırırlarsa azarlamaya, sağlam bir mazerete ihtiyacın olur ki uzamasın azar. :D Çağırmazlarsa zaten unut gitsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı