İtemsatış'ta haksız yere dava ediliyorum

Shadow4PeeK

Centipat
Daha fazla  
Hesap alım satım şeyleri ile uğraşmıyorum hesabımı sattım 6 7 aydır ise oyuna girmiyorum, şimdi çocuk İtemsatış'tan dava açacağım falan diyor. Hesap elimden gitti falan diyor, gel kardeşim yardım edeyim hesabı geri çektin diyor, hesabı geri çekmek ise bilgileri gerekiyormuş dedim. Gel hesabın ilk bilgilerini vereyim ona da yanaşmıyor. Ya paramı ver ya da hesabımı diyor yoksa tazminat açacağım, yaşım küçük diye geri adım atacağımı sanma diyor, hesap bu arada 300TL'lik. İtemsatış ise yardımcı olacaksınız diyor ulan hesabı vermişim her şeyini maile kadar hesabı ne yaptı bilmiyorum şimdi ben ne yapayım. İtemsatış sorumlusu sizsiniz diyor İtemsatış bunu dedi diye hafif korkmaya başladım dava açılsın önemli değil ama kanıtlayamam ki hiçbir şeyi. Davadan korkmuyorum kanıtlayamam diye korkuyorum yaşım 17 aileme ne diyeceğim diye düşünüyorum herhangi bir dava açılırsa. Dava açılırsa kanıtlayamazsam aileme ne diyeceğim veya hapis yatar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabın bilgilerini nasıl ilettiniz? Ek olarak 6-7 ay zaman geçmiş üzerinden. Bu kadar uzun zaman sonra pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Dava açarken hesabı senin geri çektiğini de ispat etmesi gerekir. Onu da yapamaz. Bence boşa sallamış.

Hesap alım satım şeyleri ile uğraşmıyorum hesabımı sattım 6 7 aydır ise oyuna girmiyorum, şimdi çocuk İtemsatış'tan dava açacağım falan diyor. Hesap elimden gitti falan diyor, gel kardeşim yardım edeyim hesabı geri çektin diyor, hesabı geri çekmek ise bilgileri gerekiyormuş dedim. Gel hesabın ilk bilgilerini vereyim ona da yanaşmıyor. Ya paramı ver ya da hesabımı diyor yoksa tazminat açacağım, yaşım küçük diye geri adım atacağımı sanma diyor, hesap bu arada 300TL'lik. İtemsatış ise yardımcı olacaksınız diyor ulan hesabı vermişim her şeyini maile kadar hesabı ne yaptı bilmiyorum şimdi ben ne yapayım. İtemsatış sorumlusu sizsiniz diyor İtemsatış bunu dedi diye hafif korkmaya başladım dava açılsın önemli değil ama kanıtlayamam ki hiçbir şeyi. Davadan korkmuyorum kanıtlayamam diye korkuyorum yaşım 17 aileme ne diyeceğim diye düşünüyorum herhangi bir dava açılırsa. Dava açılırsa kanıtlayamazsam aileme ne diyeceğim veya hapis yatar mıyım?
Hocam bynogame'de hesap alıcıya geçtikten bir süre(1 haftaydı galiba) bu süre zarfından sonra olacaklardan satıcı sorumlu tutulamaz tarzı bir durum vardı. Eğer hesabı gerçekten siz çekmediyseniz, dava açılsa bile rahat olabilirsiniz. Alıcı bunları hep göz önünde bulunduruyor sözleşmeyi imzalayarak.

Hapis yatmazsınız, endişe etmeyin. Ancak dava masrafları da eklenir eğer karşı taraf kazanırsa.

Ben şunu anlamadım, hesabı sattıktan sonra alıcı 6-7 ay sonra mı yazıyor size?

Hesap alım ve satımı yasak. Bu durumda her iki tarafta suçlu oluyor. Aynı şekilde 300tlmişin kimse uğraşmaz engelleyin geçin. 7 ay olmuş zaten.

Hesap alım satımı yasak olduğundan dolayı karşıdaki çocuk davayı kaybeder. Kaçak silah alıp polise kaçak silah aldım malı vermediler paramı çaldılar demek gibi.

Selamın aleyküm, ben kendim Kabasakal üzerinden al sat yapıyordum Pubg alım satım,
Eğer satışın üzerinden gerçekten 6, 7, ay geçmişse hiçbir şey yapamaz. En fazla havlar😉 İyi günler.

6 7 ay geçtikten sonra dava açsa ne olur mahkemeye gitse bile hesabı sizin çekmediğiniz mahkemede belli olur zaten en fazla polis gelir ifade alır gider.

Geri
Yukarı