İtopya başkasından iade aldığı ürünü bana satmış olabilir mi?

Dostum, son günlerde sevgili adem helvacı, inceleriz.com ve donanımhaber işbirliği ile tüketici haklarını korumaya yönelik sert adımlar atıyorlar markalara karşı. Eminim senin de problemin konusunda yardımcı olacaklardır nacizane tavsiyem, burda olduğu gibi derdini bir de adem abiye mail yoluyla at.

Şu videodan adem abiye ulaşabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce bir monitör aldım. Işık sızması olduğunu fark ettim hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. Çok önemsemedim ama başka ışık sızması yaşayanların sorunlarına da bakıyordum internette aynı zamanda. Şikayet var da aynı benim monitöre sahip birisinin şikayetini gördüm ve tıpatıp aynı noktalarda ışık sızması vardı ve monitörünü iade ettiğini gördüm. Fotoğrafları da buraya yüklüyorum. İki farklı monitörde tıpatıp aynı noktalarda ışık sızması olabilir mi yoksa bana bu arkadaştan iade aldıkları monitörü mü yollamışlar? Bu durumda direkt iade talep edebilir miyim?

Bu benim kendi çektiğim fotoğraf.

Eki Görüntüle 1962615

Bu da Şikayetvar'dan aldığım fotoğraf.

Eki Görüntüle 1962620

İade ettiğiniz de seri numarasını çekmediyseniz anlamak mümkün değildir. Yahut ilk çıkan fatura ile yeni çıkan faturayı karşılaştırabilirsiniz. Garanti servisinden.

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce bir monitör aldım. Işık sızması olduğunu fark ettim hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. Çok önemsemedim ama başka ışık sızması yaşayanların sorunlarına da bakıyordum internette aynı zamanda. Şikayet var da aynı benim monitöre sahip birisinin şikayetini gördüm ve tıpatıp aynı noktalarda ışık sızması vardı ve monitörünü iade ettiğini gördüm. Fotoğrafları da buraya yüklüyorum. İki farklı monitörde tıpatıp aynı noktalarda ışık sızması olabilir mi yoksa bana bu arkadaştan iade aldıkları monitörü mü yollamışlar? Bu durumda direkt iade talep edebilir miyim?

Eki Görüntüle 1962615

Bu da Şikayetvar'dan aldığım fotoğraf.

Eki Görüntüle 1962620

Sadece İtopya değil tüm firmalar iadeleri başka müşterilere satar şöyle düşün iade edilen üründe deforme vs yoksa yeni jelatin ve yeni ambalaj ile bir başkasına satar bu kadar basit bir düşün Amazon 30 gün içerisinde iade alıyor.

Hocam öncelikle büyük geçmiş olsun. Monitör'ün markasını ve modelini yazarsanız çok iyi olur. Bizde uzak durmuş oluruz. Malum bende yakın zamanda monitör almayı düşünüyorum.

İade olan ürünü neden tekrar satıyorlar hocam tamire almaları lazım gibi düşünüyorum çok hakim değilim tabii buna ama para verdiğiniz üründe kullanıcı hatası olmayan bir sıkıntı varsa iade yada tamire almak zorundalar.
Hocam normalde böyle ürünleri tamir edip republished (yenilenmiş) olarak satmaları lazım. Tamir edilmiş ürüne sıfır ürün parası vermeyi kimse istemez.

İtopya'dan ben de monitör aldım ve 1 tane bile kusuru yoktu. Ama bu tip sitelerden alırken hep şüpheyle alıyorum ama buna rağmen klavye, mouse vs İtopya, İncehesap, Sinerji gibi yerlerde hiç sıkıntı yaşamadım. Şimdiye kadar hiç 2. el yollamışlar mıdır diye tereddüt etmedim gelen ürünleri görünce. İşlemci, ekran kartı vs de aldım bu sitelerden

Aslında fiyatlar aynı olsa ve şehrimdeki Vatan Bilgisayar'da istediğim bütün ürünleri bulabilsem hepsini Vatan'dan alırım ama her zaman mümkün olmuyor işte.

Sonuç olarak şimdiye kadar 1 tane bile sıkıntı yaşamadım alışverişlerimde Sinerji, İtopya, İncehesap, Teknobiyotik vs, ve umarım hiç sıkıntı olmaz bundan sonra da. Siz de umarım sorununuzu çözersiniz.

Dediğim gibi ben her ürünü aldığımda internetten çekiniyorum acaba 2. el gelir mi diye ama şimdiye kadar öyle bir şey denk gelmedi.

Eki Görüntüle 1962615

Bu da şikayetvar dan aldığım fotoğraf.

Eki Görüntüle 1962620
Bende sistem toplamıştım ama bir sıkıntı vardı bazı oyunlarda oyun ortasında kapanıp masa üstüne atıyordu ekran kartında bir sorun vardı tahminimce gidip götürdüm ve bana herhangi bir sorun yok dediler eve geri döndüm ve sorun hala devam ediyordu bir daha götürdüm ve servise götürmelerini önerdim ve 20 gün sonra almaya gittiğimde sorun ekran kartındaydı yeni toplmama rağmen bozuk şeyin gelmesi pek olası değil bence bilerek yapıyorlar sıfırını vermiyorlar neyse ki yenisiyle değiştirdim bu sefer gözümün önünde değiştirip sıfırını takdılar

Yeni konular

Geri
Yukarı