İtopya Bilgisayar Toplama

Bütçe
5500

Ginay

Centipat
Merhabalar burada yaptığım araştırmalar sonucunda bilgisayarımı itopyadan toplamaya karar verdim ve şöyle bir bilgisayar topladım
Bilgisayar 5500.PNG

1 x GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
1 x ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
2 x XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1 x AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
1 x CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa
1 x GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

İtopya ile ilgili bir araştırma yaptım ve siparişlerin gelmesi 20-25 güne kadar sürdüğünü gördüm. Benim için bilgisayarın geç gelmesi hiç sorun gerekirse 1 ay bile bile beklerim bu bilgisayarı sipariş ettikten sonra 20 güne kadar bekleyecem eğer 20 günde gelmezse bir ararım bilgi alırım sonra 20 gün daha beklerim ama aklımdaki sorular başka internette şöyle şikayetler gördüm.
-Müşteri hizmetlerine ulaşmak çok zor maillere geri dönüş gelmiyor telefonla bağlanması 1 saat sürüyor telefonda 50dk bekledim 3 kere yüzüme kapattılar.
-Bozuk parça geldi 10 gündür daha kargoya bile veremedik
gibi gibi bir sürü problem gördüm ve içime bir şüpe düştü itopya kesin olarak güvenilirmidir ? Sizin bildiğiniz sıkıntısı varmı ? Alışveriş yapmış olanlar bilgisayarı gelirken neler yaşadılar ? Bilgisayarlarında sorun olanlar nasıl işi hallettiler ? gibi şeyleri yazarsanız sevinirim.

Merhabalar burada yaptığım araştırmalar sonucunda bilgisayarımı İtopya'dan toplamaya karar verdim ve şöyle bir bilgisayar topladım.
Eki Görüntüle 536576
1 X Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
1 X Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1 X AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci MPK.
1 X Corsair Carbide serisi SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 siyah mid Tower kasa.
1 X Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.

İtopya ile ilgili bir araştırma yaptım ve siparişlerin gelmesi 20-25 güne kadar sürdüğünü gördüm. Benim için bilgisayarın geç gelmesi hiç sorun gerekirse 1 ay bile bile beklerim bu bilgisayarı sipariş ettikten sonra 20 güne kadar bekleyeceğim eğer 20 günde gelmezse bir ararım bilgi alırım sonra 20 gün daha beklerim ama aklımdaki sorular başka internette şöyle şikayetler gördüm.
-Müşteri hizmetlerine ulaşmak çok zor maillere geri dönüş gelmiyor telefonla bağlanması 1 saat sürüyor telefonda 50dk bekledim 3 kere yüzüme kapattılar.
-Bozuk parça geldi 10 gündür daha kargoya bile veremedik.
Gibi gibi bir sürü problem gördüm ve içime bir şüpe düştü İtopya kesin olarak güvenilir midir? Sizin bildiğiniz sıkıntısı var mı? Alışveriş yapmış olanlar bilgisayarı gelirken neler yaşadılar? Bilgisayarlarında sorun olanlar nasıl işi hallettiler? Gibi şeyleri yazarsanız sevinirim.

Sistem iyi duruyor ama o SSD kronik sorunlu diye hatırlıyorum, RAM'lerin MHz'si biraz düşük kalmış en az 3200 MHz almanızı öneririm. İtopya'dan forumda memnun olan çok kişi görmedim. Çünkü satış sonrası ilgilerinin olmadığını söylüyor çoğu arkadaş. Eğer tek bir yerden alacaksanız Sinerjiyi tercih etmenizi öneririm. Ek olarak sistemi ayrı ayrı toplayarak daha ucuza alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı