İtopya İade Süreci

gotenokaru

Hectopat
Selam dostlar. İtopya'dan aldığım mouse arızalı çıktı ve bir not ve fatura ile birlikte geri gönderdim UPS'den. Telefonda konuştuğumda kadın bana fatura'nın fotokopisini de istediğini söylemişti. Gönderdikleri faturanı arkasında iade talebi olduğunda doldurulması gereken bir form var ve fatura aralarında tırtıklı koparma bölgesi bulunan iki adet yan yana kopya idi. Ben de İki fatura da birbirinin kopyası diye fotokopi çekmeyip tırtıklı yerden ayırdım ve birini doldurup mouse ile birlikte geri yolladım, birini de kendimde bıraktım. Bugün ne durumda diye sitelerine baktığımda sorular kısmında "mutlaka ve mutlaka faturanın iki nüshası gönderilmelidir" diye not düştüklerini fark ettim. Bunu tek bir Fatura şeklinde göndermem ne kadar sorun yaratır? Zaten sorunlu olduğuyla bilinen bir firma üstüne de ellerine prim vermişim gibi oldu. Fatura'nın fotokopisini çekmek çok zor olmasa gerek ama işi yokuşa sürüp geri yollarlar mı? Kargo git gel yaparken iade süresinin geçmesinden korkuyorum. Yardımcı olabilecek veya akıl verebilecek arkadaş varsa çok mutlu olurum.

Firmayı arayıp sorman en doğrusu olacaktır. Tabi şuan ulaşmak pek kolay değilmiş duyduğuma göre. Ben dediğiniz gibi msi anakartı garantiye göndermiştim sıkıntı olmamıştı ama İtopya'nın politikasını bilmiyorum. Sıkıntı olmaması lazım bence.

Fatura'nın birinci ve ikinci nüshasını muhtemelen kaşeleyip, iptal edildi olarak maliyeye göndermeleri lazım. Kısacası resmi evraklarda bu tarz konulara dikkat edilmesi gerekiyor, sizin için sadece bir kağıt parçası ama firmaların mali kısmında mutlak önemli rolü var. Yapmanız gereken ikinci nüshayı göndermek. Eğer altı üstü bir fotokopi ise, üzerinde fatura numarası vs. yazmıyorsa resmi bir nitelik taşımaz. Sizden bunu yeniden kargoyla istemeleri gereksiz, sonuçta çoğaltılabilir bir evraktır fotokopi. Mail yoluyla gönderimini sağlarsınız.

Hocam bakın bu şekilde idi, ben de birisinin arkasını doldurup yolladım. Birebir iki adet kopya üzerinde kaşe mühür ya da imza bulunmuyor, bakın şu da fotoğraf:

Rp4pjq.png

Hocam bakın bu şekilde idi, ben de birisinin arkasını doldurup yolladım. Birebir iki adet kopya üzerinde kaşe mühür ya da imza bulunmuyor, bakın şu da fotoğraf:

Rp4pjq.png

Dostum üzülerek elindeki ek nüshayı göndermek zorundasın. Elindeki ürün fotokopi değil, sevk irsaliyesinin ikinci nüshası, bir şekilde siteyle irtibata geçip gönderim koşullarını konuşmalısınız. 🤦‍♂️

Geri
Yukarı