İtopya iade süreci

Tüketici kanununda bu tip dayanaklar icin kargo tutanagi gereklidir. Yasal olarak firma haklıdır.
Ben sahsen her satin aldığım ürünü kargocunun yanında kontrol ediyorum. Sıkıntı var ise hemen tutanak ile iade ediyorum. Böylelikle geldi gitti ile ugrasmiyorum. Hem de kimse zan altinda kalmıyor. Ürünü teslim alip ve isini girmedigi icin bu ürün kullanılmış deyip iade eden şark kurnazı çok fazla insan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici kanununda bu tip dayanaklar icin kargo tutanagi gereklidir. Yasal olarak firma haklıdır.
Ben sahsen her satin aldığım ürünü kargocunun yanında kontrol ediyorum ce sıkıntı var ise hemen tutanak ile iade ediyorum. Böylelikle geldi gitti ile ugrasmiyorum. Hem de kimse zan altinda kalmıyor. Ürünü teslim alip ve isini girmedigi icin bu ürün kullanılmış diyip iade eden şark kurnazı çok fazla insan var.
Kutuya bakıp “Aa bu 770 saat kullanılmış gibi, tutanak tutalım iade edeceğim” mi demesini bekliyorsunuz acaba? Müşteri haklıdır buradaki durumda.

Kutuya bakıp “aa bu 770 saat kullanılmış gibi, tutanak tutalım iade edeceğim” mi demesini bekliyorsunuz acaba? Müşteri haklıdır buradaki durumda.

Kullanılmıştır demek için içerisindeki paketin açılmış olması gerekmektedir. Sonucta RAM bile alsanız sıfır ise orijinal paketinde olur. Bunu durum tespit tutanagi ile iade edebilirsiniz. Ürünü teslim alıp bu ürün kullanılmış demek veya kendin kullanıp kullanılmış demedigin kanıtlanmadığı gibi farazi bir durumdur. Umarım iade edebilirsiniz lakin benzer durumu hepsiburada.com da yaşadım ve iade edemedim.

Kullanılmıştır demek için içerisindeki paketin açılmış olması gerekmektedir. Sonucta RAM bile alsanız sıfır ise orijinal paketinde olur. Bunu durum tespit tutanagi ile iade edebilirsiniz. Ürünü teslim alıp bu ürün kullanılmış demek veya kendin kullanıp kullanılmış demedigin kanıtlanmadığı gibi farazi bir durumdur. Umarım iade edebilirsiniz lakin benzer durumu hepsiburada.com da yaşadım ve iade edemedim.
Katılmıyorum. Kullanılıp iade gelen bir ürüne sıfırdan bant çekip paketlenirse %90 şüphe uyanmaz. Bilgisayara takılmadan anlayamazsınız.

Hocam sizi sorgulamak için sormamıştım nasıl öğrendiğinizi merak ediyordum ama anlaşılan siz okuduğunuz her yorumu kendinize hakaret olarak algılıyorsunuz o yüzden boş verin. "Kızgın" ifadesi atmaya devam...

Hocam CrystalDiskInfo yardımıyla öğrendim zaten sorduğum soruya doğru cevap veren bir insan bile yok. Herkes farklı bir şey diyor. Ben ürünü iade ettim ne zaman sonuçlanır diyorum bana farklı şeylerden bahsediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı