İtopya iade süreci

• Konuyu başlatan Kloox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 478

Kloox

Hectopat
İtopya'dan aldığım bilgisayar yaklaşık 1 önce elime ulaştı. Bilgisayarın normalde açılıp içine Windows kurulması gerekliydi ve elime ulaştığında Windows gerçekten de kuruluydu. Ama nasıl oluyorsa bilgisayarı açtıklarımda 1 fanımın çalışmamasını görmemişler. Fan öndeki fanlardan biriydi ve RGB olduğu için görmemek imkansız. Ayrıca şu 1 aylık kullanımımda bilgisayarda sürekli problemler çıkmaya başladı. Bilgisayar haftada 4-5 gün sabahları açtığımda mavi ekran veriyor. Bilgisayarı ara sıra tamamen donup öylece kitleniyor. Bilgisayar hatta bazen kendiliğinden kapanıyor. Bilgisayarı ne yazık ki İtopya'dan aldığım için iade etme gibi bir şansım yok ama tüketici kuruluna veya benzer nereye başvurursam iade edebilirim? Sürekli bu problemleri yaşıyorum iade edebilmek için nereye başvurmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya'dan aldığım bilgisayar yaklaşık 1 önce elime ulaştı. Bilgisayarın normalde açılıp içine Windows kurulması gerekliydi ve elime ulaştığında Windows gerçekten de kuruluydu. Ama nasıl oluyorsa bilgisayarı açtıklarımda 1 fanımın çalışmamasını görmemişler. Fan öndeki fanlardan biriydi ve RGB olduğu için görmemek imkansız. Ayrıca şu 1 aylık kullanımımda bilgisayarda sürekli problemler çıkmaya başladı. Bilgisayar haftada 4-5 gün sabahları açtığımda mavi ekran veriyor. Bilgisayarı ara sıra tamamen donup öylece kitleniyor. Bilgisayar hatta bazen kendiliğinden kapanıyor. Bilgisayarı ne yazık ki İtopya'dan aldığım için iade etme gibi bir şansım yok ama tüketici kuruluna veya benzer nereye başvurursam iade edebilirim? Sürekli bu problemleri yaşıyorum iade edebilmek için nereye başvurmam gerekiyor?

Herhangi bir sıkıntıda iade seçeneği var diye biliyorum fanını bile takmayı unutmuşlar bence iade edebilirsin İtopya'nın müşteri hizmetlerini ara biraz sıkıntılı ama dene iade alacaklardır çünkü bunlar onların suçu. Eğer ilgilenmezler ise tüketici haklarınızı savunun ve şikayetvar'a yazın.

Sistemi İtopya'ya arıza tespiti için geri gönder? Onlar arızalı olabilecek parçaları tespit edip teknik servislerini gönderirler. Sonra da yenileriyle değiştirip, tekrar toplayıp gönderirler. Hem o Çin'de merdiven altı üretilen güç kaynaklı sistemi alarak biraz hata etmişsin sorunun kaynağı o da olabilir. Kasa da aynı markaymış zaten. Aldığın ürünün arızaları servise gittikten sonra tekrarlarsa ancak başvurabilirsin diye düşünüyorum hem üzerinden 1 ay geçmiş, hiç servise gitmemiş tüketici kurulu ne yapsın? Arızayı senin değil yetkili servisin belirlemesi lazım önce.

Her elektronik üründe arıza çıkma ihtimali vardır, kebapçının hazır sistemlerinde ise daha sık tabii.

Benim de kasamın egzoz fanı bağlanmamıştı kendim taktım, ayrıca kasanın ön LED RGB değiştirme düğmesini de bağlamamışlardı onu kurcalarken yakıyordum anakartı öylece çıkık duruyor neyse. Ekran kartı 2070 Super Coil Whine'lı, verdikleri monitörde 1 hafta sonunda 1 adet kırmızı piksel belirdi, müşteri memnuniyetiyle övünen bir firma telefon ile aramaya kalksanız 456345 kişi arasından size sıra gelene kadar saatler geçiyor, şansınız yüzünüze güldü de telefona cevap gelirse haklı olduğunuzdan bahsetmeye başladığınızda telefon bir anda kesilebiliyor ne hikmet değil mi? Gülünç. Kimseye tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı