İtopya Kargolama ve Yapılması Gereken Testler

cyber001

Decapat
Arkadaşlar herkese merhabalar,

İtopya'dan 23.05.2020 tarihinde AOC G2460PF 144Hz monitör ve teknoqueen sistem siparişi verdim (Ryzen 5 1600, Gigabyte GTX 1660 Super Gaming X, Gigabyte B450M H, 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM, Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD )
Öncelikle normalde sistemler 7 iş gününde ve tekli parçalar ise 3 iş gününde kargolanır diye sitede belirtiyordu. Sistem bugün kargo tarafından teslim alındı büyük ihtimal yarın bana ulaşır(Buna çok şaşırdım).Ancak monitörüm hala kargolanmadı.(4.iş günü bitti)Bu durum için endişelenmeli miyim veya benzer durumu yaşayan arkadaş var mı?

Ayrıca Sistem geldikten sonra normalde kendim kurulumu yapacaktım ancak monitörün ne zaman geleceği belli değil bir problem varsa diye kasayı bir an önce kontrol etmek için bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum da götürmeli miyim? Ayrıca sistem ve monitör elime geçince ne gibi testler yapmalıyım?

Şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.

İtopya'dan 23.05.2020 tarihinde AOC G2460PF 144Hz monitör ve teknoqueen sistem siparişi verdim (Ryzen 5 1600, Gigabyte GTX 1660 Super Gaming X, Gigabyte B450M H, 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM, Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD )
Öncelikle normalde sistemler 7 iş gününde ve tekli parçalar ise 3 iş gününde kargolanır diye sitede belirtiyordu. Sistem bugün kargo tarafından teslim alındı büyük ihtimal yarın bana ulaşır(buna çok şaşırdım).Ancak monitörüm hala kargolanmadı.(4.iş günü bitti)bu durum için endişelenmeli miyim veya benzer durumu yaşayan arkadaş var mı?

Ayrıca sistem geldikten sonra normalde kendim kurulumu yapacaktım ancak monitörün ne zaman geleceği belli değil bir problem varsa diye kasayı bir an önce kontrol etmek için bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum da götürmeli miyim? Ayrıca sistem ve monitör elime geçince ne gibi testler yapmalıyım?

İtopya üzerinden aldığın sistem+monitör tek bir kargo içinde gönderiliyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Sistem elince geçince işlemcine ve ekran kartına işkence testi yaparak stabil çalışıp çalışmadığına bakabilirsin. Sistemi kendin kurarken çıkacak arızalardan kendilerini sorumlu tutmuyorlar bence bilen birine yaptırabilirsin gerekli testleri de o yapar zaten.

İtopya'dan 23.05.2020 tarihinde AOC G2460PF 144Hz monitör ve teknoqueen sistem siparişi verdim (Ryzen 5 1600, Gigabyte GTX 1660 Super Gaming X, Gigabyte B450M H, 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM, Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD )
Öncelikle normalde sistemler 7 iş gününde ve tekli parçalar ise 3 iş gününde kargolanır diye sitede belirtiyordu. Sistem bugün kargo tarafından teslim alındı büyük ihtimal yarın bana ulaşır(Buna çok şaşırdım).Ancak monitörüm hala kargolanmadı.(4.iş günü bitti)Bu durum için endişelenmeli miyim veya benzer durumu yaşayan arkadaş var mı?

Ayrıca Sistem geldikten sonra normalde kendim kurulumu yapacaktım ancak monitörün ne zaman geleceği belli değil bir problem varsa diye kasayı bir an önce kontrol etmek için bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum da götürmeli miyim? Ayrıca sistem ve monitör elime geçince ne gibi testler yapmalıyım?

İtopya hep böyledir. Yayıncıların büyüttüğü aslında pek de vasfı olmayan marka. Bilgisayarcıya götürmeye gerek yok diye düşünüyorum zaten içindeki parçaların en az 2 sene garantisi var. Monitör elinize geçince düğmelerini kontrol edersiniz sonra internetten ölü piksel testi yaparsınız. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

İtopya üzerinden aldığın sistem+monitör tek bir kargo içinde gönderiliyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Sistem elince geçince işlemcine ve ekran kartına işkence testi yaparak stabil çalışıp çalışmadığına bakabilirsin. Sistemi kendin kurarken çıkacak arızalardan kendilerini sorumlu tutmuyorlar bence bilen birine yaptırabilirsin gerekli testleri de o yapar zaten.
Saat farkı ile şiparişleri geçtiğim için gözden kaçırmış olabilirler belki yada beraber gönderip sisteme işlememiş olabilirler ancak ben pek beraber gönderdiklerini düşünmüyorum.
İtopya hep böyledir. Yayıncıların büyüttüğü aslında pek de vasfı olmayan marka. Bilgisayarcıya götürmeye gerek yok diye düşünüyorum zaten içindeki parçaların en az 2 sene garantisi var. Monitör elinize geçince düğmelerini kontrol edersiniz sonra internetten ölü piksel testi yaparsınız. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Aslında benim çok bir bilgim yok bu konu hakkında ilk sistemim olacak indirim ile itopya ve game garaj arasında 50-60 tl fark vardı 4900 küsürdü ikiside arkadaşım itopyayı önerdi.Kasayı ona götürmeyi de düşündüm de ancak bana biraz uzak.Ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim gerçekten bu forum çok hoşuma gitti:)

Saat farkı ile şiparişleri geçtiğim için gözden kaçırmış olabilirler belki ya da beraber gönderip sisteme işlememiş olabilirler ancak ben pek beraber gönderdiklerini düşünmüyorum.

Genellikle çoğu firma gönderimde böyle yapıyor. Varsa müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz.

Genellikle çoğu firma gönderimde böyle yapıyor. Varsa müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz.
Müşteri hizmetlerini arayıp bir saat sıra bekleyip görüşememekten bıktığım için artık aramıyorum sistem için acelem de yok kardeşlerim üniversite sınavına girecek asıl ondan sonra lazım.(Tek endişem monitörün geç gelip kontrolü geç sağladıktan sonra kasada oluşmuş problemden dolayı sıkıntı yaşatırlar mı ? )

Yeni konular

Geri
Yukarı