İtopya King13 Mask vs Hype UNO

Daha fazla  
1650'nin performans eksikliğini RAM ile SSD kapatıyor gibi. Açıkçası konu PCI-e 3.0 olunca 6500 XT'ye pek bel bağlayamıyorum. Oyunların RAM ve VRAM tüketimleri gitgide artarken o veri yolu elbet sıkışacak.

RAM'i 500TL fazla verip 16 ya çıkarabilirim bir problem olmaz. Bu bağlamda hangisini önerirsiniz? AMD ekran kartları sistem seçen kartlar oldukları için de bu PSU da WattMan yerim diye korkmuyor değilim.

@ßutterFlyEffect RAM tabii ki 16 olacak, 1x8 GB RAM günümüzde yetersiz bir miktar. Çift kanal şart.

Veri yolu tıkanıklığı muhabbeti ve WattMan problemleri yüzünden sanırım tercihim 1650'li olan sistem olacak. Bir de şunu fark ettim, 2.elde satarken NVIDIA kartlar AMD kartlara göre daha hızlı satılıyor. Ülkenin durumu nedeniyle de acil paraya ihtiyaç olabiliyor maalesef..

Veri yolu tıkanıklığı muhabbeti ve WattMan problemleri yüzünden sanırım tercihim 1650'li olan sistem olacak. Bir de şunu fark ettim, 2.elde satarken NVIDIA kartlar AMD kartlara göre daha hızlı satılıyor. Ülkenin durumu nedeniyle de acil paraya ihtiyaç olabiliyor maalesef..

O tabii ki genel bir kanı ben de eskiden 1050 Ti kartımı satarken havada kapmışlardı ben performansından zerre memnun değilken. Şimdi 6600 XT kullanıyorum 1 ay sonra 1 sene dolacak muhteşem bir kart. Kardeşi 6600 de keza öyle.

Fakat 6400 ve 6500 XT bu iki kartın tam ortadan ikiye bölünmüş halleri. Kas gücünü bölersin anlarım da PCIe 4.0 x4 nedir yahu küfür gibi. Örneğin bu sistemde saniyede 4 GB veri yolu akacak ekran kartından e bakıyorsun çoğu yeni oyun 5 GB ve üzeri tüketiyor nasıl yetişsin?

Screenshot_5.png

Geri
Yukarı