İtopya vs. luci666

Bütçe
6000
Güzel klavye ve kulaklık da koymuşlar içine. Ayrıca 144Hz monitör de var. Sadece bu parçalar 1600 TL'den fazla eder. Sonuç olarak 3500-4000 TL arasına çok çok iyi bir tercih değil evet ama piyasada daha kazıkları da var biraz önyargılı olmuş bu konu.

Karşılaştırma adil değil ve saçma. Sizin topladığınız sistemde çevre bileşenleri yokken İtopya'nın sisteminde var. Monitör, kulaklık, klavye, mouse. Toplamda 1800 TL bu ekipmanlar tutuyor. Ayrıca PC seçeneklerinde 194 TL daha az ödeyerek RX580 8G Pulse modeli yerine RX580 8G Gigabyte modeli takılırsa fiyat düşer. Ya da kaliteli olsun dersen 77 TL farkla ROG Strix takılır.
Anlamsız bir karşılaştırma olmuş. Muhtemelen çevre bileşenleri olduğunu fark etmediniz.

Güzel klavye ve kulaklık da koymuşlar içine. Ayrıca 144Hz monitör de var. Sadece bu parçalar 1600 TL'den fazla eder. Sonuç olarak 3500-4000 TL arasına çok çok iyi bir tercih değil evet ama piyasada daha kazıkları da var biraz önyargılı olmuş bu konu.
Hesapladım 1800 tlye denk geliyor aksesuarlar.Geriye 3800 tl kalıyor sistem çok iyi bir sistem değil dediğiniz gibi daha iyisi o fiyata alınır ama çokta kötülemek mantıklı değil.

screen-2.jpg

@luci666 Monitör olmadan FPS’i göremezsiniz, değil mi :) Kaldı ki ekipmanlar olmadan da yönetemezsiniz. :)
Sistem toplayan birisinin illaki kıytırıkda olsa bir monitörü oluyor. Sistemi sıfırdan topluyorsa arkadaş hiçbirşeyi yoksa mecbur böyle alır. Benim monitörümde, klavyemde, faremde çok sade ve eski. Hatta kullandığım klavye F klavye şu anda ben Q klavye kullanmaya alıştığım için Q'ya ayarlayarak kullanıyorum. Klavye, Fare, Monitör gibi ekipmanlar sonradan yenilenebilir şimdilik elinizde varsa bu sade ekipmanları kullanabilirsiniz birşey olmaz.

Dostum benim sisteme monitör ekleyip, RTX 2060S'i GTX 1660ti yap lütfen. Yani monitörü hesaba katmayı unuttuğum halde, çok daha iyi sistem oluyor. Yine sen bilirsin. :)
Ama konuyu açarken 2060 ile açtığın için bende sana öyle cevap verdim 1660Ti desen yine bir tık anlardımda.Ama sende haklısın bi yana çünkü itopya müşteri hizmetleri berbat eğer sistemin arızalı gelirse bittin demek.Ulaşmak imkansız o yüzden itopyadan alışveriş yapmayın.Tek para konusunda itopya aklınıza gelmesin lütfen.İtopya kötülenmeyi hakeden bir firma maalesef ki.

Ama konuyu açarken 2060 ile açtığın için bende sana öyle cevap verdim 1660Ti desen yine bir tık anlardımda.Ama sende haklısın bi yana çünkü itopya müşteri hizmetleri berbat eğer sistemin arızalı gelirse bittin demek.Ulaşmak imkansız o yüzden itopyadan alışveriş yapmayın.Tek para konusunda itopya aklınıza gelmesin lütfen.İtopya kötülenmeyi hakeden bir firma maalesef ki.

Sistemi başka bir konuda gördüm, arkadaş monitör dahil demediği için bu yanılgıya düştüm. Zaten şu anda GTX 1660 ti ile güncelledim. 250 TL fiyat farkı var. O da M2 ssd farkı olsun. Sanırım RX 580 ile GTX 1660 ti karşılaştırılamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı