İtopya LG-24GN650-B ölü piksel çıktı

yattarali

Kilopat
Daha fazla  
İtopyadan başlıktaki monitörü aldım ama sol tarafta 1 adet, beyaz ekranda kırmızı olarak beliren bir ölü piksel çıktı. Bezle üzerine baskı uyguladım ama işe yaramadı. Kırmızı-mavi-siyah ekranda gözükmüyor. İtopyayı aradım, LG'nin 5 adetten az ölü pikselde iade almadığı için iade almayacaklarını söylediler. Ne yapmalıyım?
WhatsApp Image 2021-03-26 at 11.16.15 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-03-26 at 11.16.15.jpeg

İtopya'dan başlıktaki monitörü aldım ama sol tarafta 1 adet, beyaz ekranda kırmızı olarak beliren bir ölü piksel çıktı. Bezle üzerine baskı uyguladım ama işe yaramadı. Kırmızı-mavi-siyah ekranda gözükmüyor. İtopya'yı aradım, LG'nin 5 adetten az ölü pikselde iade almadığı için iade almayacaklarını söylediler. Ne yapmalıyım?
Eki Görüntüle 941565Eki Görüntüle 941566

Ne zaman aldınız. 2 haftayı geçmediyse istediğiniz gibi iade edebilirsiniz. Sizi oyalıyorlar gibi.

İnternet üzerinden aldıysan 14 gün içerisinde iade hakkın var diye biliyorum. İtopya kabul etmezse tüketici hakem heyetine başvurun en kısa sürede. 14 gün geçmeden süreç başlatırsanız iade edebilirsiniz. İtopya gibi kalitesiz firmalardan alışveriş yapmayın bence artık. Gereksiz büyütüldü bu firmalar. Para için herkes reklamını yapıyor ama kullanıcı dostu değiller.

Firmaların saçmalığı. Madem 5 ölü pikselin altını sorun olarak görmüyorsun, neden iade almıyorsun o zaman? 14 geçmediyse cayma hakkınızı kullanın, sorun yaşatırlarsa THH'ye başvurun.

Bu monitörü almaya karar verdim. Sadece İtopya ve Gamers Arena satıyordu. Gamers Arena iade almada sorun çıkarıyor diye okudum. Mecbur İtopya'dan aldım. Dün geldi elime, hemen ölü piksel testi yaptım. Kutusu şu an yanımda duruyor hatta.

Bu monitörü almaya karar verdim sadece İtopya ve gamers arena satıyordu. Gamers arena iade almada sorun çıkarıyor diye okudum mecbur İtopya'dan aldım. Dün geldi elime hemen ölü piksel testi yaptım. Kutusu şu an yanımda duruyor hatta.

Direk iade edin hocam ürünün renk canlılığı beklediğim gibi değil falan uydurun bir şeyler.

Bu monitörü almaya karar verdim. Sadece İtopya ve Gamers Arena satıyordu. Gamers Arena iade almada sorun çıkarıyor diye okudum. Mecbur İtopya'dan aldım. Dün geldi elime, hemen ölü piksel testi yaptım. Kutusu şu an yanımda duruyor hatta.
İade almazlarsa THH'ye başvurun. Geçmiş olsun bu arada LG Monitörlerde harbiden 2019'dan beri sanırsam şikayet gönderiliyor.

En güzeli internetten Vatan'dan alıyorsunuz, ölü pixel çıkarsa beğenmedim deyip mağazadan iade yapıyorsunuz. Onlarla anlaşıp mağazada verdikleri çek ile deneyerek alıyorsunuz. İtopya dışında MediaMarkt bile sorun çıkarıyor maalesef.

En güzeli internetten Vatan'dan alıyorsunuz, ölü pixel çıkarsa beğenmedim deyip mağazadan iade yapıyorsunuz. Onlarla anlaşıp mağazada verdikleri çek ile deneyerek alıyorsunuz. İtopya dışında MediaMarkt bile sorun çıkarıyor maalesef.

Ama pahalı. Bence şu 14 gün olayı bug gibi bir şey. Monitörün sesini sevmedim de iade et. Almak zorundalar. Değil mi?

Geri
Yukarı