İtopya mağduriyeti

Hala demagoji yapıyorsunuz. Paylaşın ne olacak. Öncelikle konuyu insanları bilgilendirmek için açtım diyen sizsiniz. Haklarımı biliyorum diyen sizsiniz.
Dolayısıyla en temel hukuki durumdur. Müddei iddiasını belgelerle ortaya koymakla yükümlüdür. Koymadığınız için sorular soruyoruz. Siz de kaçamak yanıtlar veriyorsunuz.
Ben anladım durumu zaten sıkıntı yok. İyi akşamlar 😀. THH'ye bir başvuru bile olmayabilir yapılmış.
Yani konunun sağına solun sapmaya başka şeyler anlatmaya gerek yok. Soru ve sadece cevabı yeterliydi. Pek mümkün olmadı.
Durumunuzun cevabı, mesafeli satış sözleşmenizde yazıyor aslında keşke okusanız. 14 gün içinde cayma hakkınızın olduğu ve hangi hallerde cayma hakkının kullanılamayacağı. Eğer alıcı ve satıcı anlaşırsa cayma hakkının kullanılamayacağı durumun ortadan kalkacağı vs. vs. 😀 Yani eğer biri kulaklık iade ediyor ve firma bunu kabul ediyorsa, yasadan dolayı değil.Firma uygun gördüğü için. Hukuki olarak dayanağı yok. Ezbere hukuk üretmeye de gerek yok.
Şimdi merak ediyorum hala THH başvurusu hangi saikle yapıldı ve kabul edildi, bu konu bilgilendirme için açıldıysa neden paylaşın dendiğinde yan çiziyorsunuz. Sinirlenip??

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya Bilgisayar'dan hiç alışveriş yapmadım, savunmuyorum da... Ama konuda belirtilen hususta ürünü ait hiç resim yok, evrak yok, ödeme bilgisi yok. Ayrıca kulaklığı ne zaman aldınız, 14 gün yasal iade hakkı süreniz bitmediyse konu neden kadar büyüdü?
Ayrıca yazım hatası desen tonla. Moderatörler nasıl inceliyor acaba konunun içeriğini... Türkçe de bulunan çoğu harf yukarıdaki paragrafta yok.

İnsanlar hijyenin ne olduğundan habersiz oldukları için internet kafeye de kendi kulaklıklarıyla gitmeyi akıl etseler fena olmaz ya da kulak içi kulak üstü ne olduğu farketmez. Değiştirilebilir ped ya da kılıf, kulaklık silikonu diye bir şey var. Ayrıca, üslubu korumakta fayda var. İade alan firmalar hangileri bilemem, kimseye salak dediğimiz yok aldığı için. Farazi şeyler ve varsayımlar üzerinden konuşmamak için net olması adına üç kere sorun neydi diye sorup sorumu tekrarlamam gerekti.
Farazi şeyler ve varsayımlar yerine demagoji yapmadan. Yazarsanız daha mantıklı olabilir.
Madem bu maddeyi bilgilendirmek için açtınız. Madem haklarınızı biliyorsunuz size bir şey diyen yok.

1. Hijyenik ürün olarak değerlendirilmediğini ve neden neye dayanarak değerlendirilmediğini gösteren bir karar örneği belgesi, yasa metni, THH kararı bir yönetmelik paylaşabilirsiniz.

2. THH başvuru kağıdınızı paylaşın. (İtopya sorun yok demeden ben gittim THH başvurumu yaptım diyorsunuz) Niçin ? Hangi, saikle ? Israrla cevap vermiyorsunuz. Sormak da gayet doğal buraya konu açmışsınız çünkü.

Vücuda temas eden her ürün hijyenik ürün olsaydı hiçbir kıyafet, hiçbir fare klavye iade edilemezdi. Kaldı ki vücudun en hijyen ihtiyacı olan bölgesidir eller.
Ayrıca her iade konusu açıldığında muhtemel ticaretle uğraşan arkadaşların hunharca yaptığı savunmalara kapak olsun diye hijyenik diye iadesi reddedilen ve buna rağmen iade ettiğim kulak üstü kulaklığımın THH kararını paylaşırım.
IMG_20191226_202658.jpg

Vücuda temas eden her ürün hijyenik ürün olsaydı hiçbir kıyafet, hiçbir fare klavye iade edilemezdi. Kaldı ki vücudun en hijyen ihtiyacı olan bölgesidir eller.
Ayrıca her iade konusu açıldığında muhtemel ticaretle uğraşan arkadaşların hunharca yaptığı savunmalara kapak olsun diye hijyenik diye iadesi reddedilen ve buna rağmen iade ettiğim kulak üstü kulaklığımın THH kararını paylaşırım.Eki Görüntüle 507169
Teşekkür ederim paylaşım için, Arkadaşlar İtopya bilgisayar ile bir bağları olduğunu düşünüyorum bu yüzden bana yüklenmek istediler sanırsam, Konu paylaşım amacına çıkmak istemiştiler bu cevapla hedeflerine ulaşamadılar. Bu tarz bilginin paylaştırmaya çalışılması biraz amacın iyi niyetinin dışına çıkılıyor neyse herkese iyi günler tekrardan konu açıcam bende ürünümü iade ettiğimde karar çıktığında, en azından böyle bir ürünü beğenmeyince neler yapmaları gerektiğini yazmak lazım bazı arkadaşlar mağdur olabiliyor bilmeyince haklarını.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı