İtopya ölü piksel değişimi yapmıyor

sucuklupilav

Decapat
Daha fazla  
Merhaba geçen hafta okula dönüş kampanyasından AOC 24" 24G2SPU/BK monitörü 5200'e aldım. Monitör geldi 2 adet beyaz ve yeşilde ölü pixel çıktı. Bende direkt değişim için İtopya'ya ilettim. Bugün beni arayıp firmanın 4 ölü pixel altına değişim yapmadıklarını çoğunlukla olumsuz dönüş aldıklarını söylediler. Fiyat iadesi yapalım yenisini alın dediler fiyatı 5.800 olmuş. Şimdi ben yine de değişim istediğimi belirttim ve firmaya gönderceklerini söylediler.

Şimdi sorum şu bu cihazda ölü pixel çıkıyor olması cıhazın ayıplı mal olması anlamına gelmiyor mu, e böyle ise o zaman benim iade veya değişim hakkım bulunmuyor mu?
Ben bu süreçte haklı mıyım yoksa firmamı haklı.
Ek olarak sitede veya garanti bilgisinde herhangi bir bilgilendirilme verilmemiş 4 pixel falan diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde 3’e kadar birşey yapmazlar bendede viewsonic 2K monitör var 1 tane siyah ölü piksel var iğne ucu kadar isterseniz değiştirelim dedilerde uğraşmak istemedim zaten çoğalmıyor diye biliyorum 6 ay oldu hala aynı eğer artarsa 2-3 sene garantili o zaman değiştirilir zaten

Tüketici Haklarına şikayet edin.

Bir yerde okumuştum, 4 ölü piksele kadar değişim yapamayız diye dayandıkları yasa 2010 yıllarında kaldırıldı.

İtopya ücret iadesi yapalım demiş. Değişimi AOC'un kabul etmediğini belirtmiş. Bu durumda ya uğraşıp tüketici heyetine başvuracaksınız. Ya da iadeyi kabul edip yeni monitör bakacaksınız. Asus'un okula dönüş kampanyası mevcut şuan. Belli yerlerden, belli model monitör, anakart, ekran kartı vs. alımlarda ücret iadesi veriyorlar. Linkini bıraktım kontrol edebilirsiniz.

Şu AOC monitörler de her yerde öneriliyor ama benim de ağzım yandı. 2.5 yıl önce öneriliyor diye 2K 144 Hz AOC CQ27G2U monitör almıştım. Garanti bittikten birkaç ay sonra durduk yere bozuldu. Daha önce hiçbir bozukluk vs. yokken, darbe almamışken görüntü vermeyi kesti. 4 ölü piksel harici değişim yapmayız demeleri de değişik geldi. THH'ye başvurarak değişim alırsınız diye düşünüyorum ama o kadar uğraşmaya değer mi bilmem. Asus'un kampanyasını kontrol edin bence.

Az önce İtopya'yı arayıp tekrar konuştum bana en geç yarın yenisini göndereceklerini söylediler:D

Az önce İtopya'yı arayıp tekrar konuştum bana en geç yarın yenisini göndereceklerini söylediler:D
muhtemelen değişim konusunda ısrarcı olup hakkımı aramasam direkt ücret iadesi yapıp geçeceklerdi

İtopyadan viewsonic monitör almıştım. 3 defa aldım ve hepsinde ölü piksel çıkmıştı, hatta hepsinde birer tane vardı. Ama hiç sıkıntı çıkarmadan 1 kere değişim 2 kere para iadesi yaptılar belki de size ters bir müşteri sorumlusu denk gelmiştir 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı