MSI ölü piksel değişimi

Arkadaşlarım bende msi marka monitör aldım ve 3 tane elime mag27c modeli geçti değişim yapa yapa hepsinde ölü piksel ile karşılaştım hırs yaptım en yüksek modelini sipariş verdim mpg27c onda da 3 adet ölü piksel mecvut başım ağrıdı artık nedir bu bahtsızlık

Bende dün aldım mag241cr vatanda açtık baktık ölü piksel çıkmadı şu an bakamıyorum daha bilgisayar parçalarının siparişini vermedim inşallah daha sonradan ölü piksel çıkmaz .
Ölü pixel testi neyle yapiliyor bilen arkadaşlar lütfen yazarmı?

Bende dün aldım mag241cr vatanda açtık baktık ölü piksel çıkmadı şu an bakamıyorum daha bilgisayar parçalarının siparişini vermedim inşallah daha sonradan ölü piksel çıkmaz .
Ölü pixel testi neyle yapiliyor bilen arkadaşlar lütfen yazarmı?
Ölü piksel test ini google ye yazarak bakabilirsin renk geçişleri ile kırmızı yeşil mavi en çok da beyaz da belli olur ekranı güzelce sil bak, sen ilk beyaz renkle başla eğer siyah nokta var ise bi bezle sil baktın çıkmıyor ve her renk de aynı ise geçmiş olsun ve ölü piksel de sen prize taktığın anda oluşan birşey miş tv tamirici panel değiştiren bir abiye sordum ama 2 buçuk sene kullandığım tn panel asus monitörüm de 1 tane bile yok ölü piksel

Ölü piksel test ini google ye yazarak bakabilirsin renk geçişleri ile kırmızı yeşil mavi en çok da beyaz da belli olur ekranı güzelce sil bak, sen ilk beyaz renkle başla eğer siyah nokta var ise bi bezle sil baktın çıkmıyor ve her renk de aynı ise geçmiş olsun ve ölü piksel de sen prize taktığın anda oluşan birşey miş tv tamirici panel değiştiren bir abiye sordum ama 2 buçuk sene kullandığım tn panel asus monitörüm de 1 tane bile yok ölü piksel
Teşekkürler

Ben monitörü sıfır aldım trendyoldan (MSI MAG241CR), geldiği gün fark etmedim, ertesi günü fark ettim küçük bi noktada ölü pixel vardı, hemen satıcıyı aradım durumu belirttim, "İade talebinde bulunun dedi kod gelecek o kodla bize gönderin, biz elimize ulaştığı gibi yetkili servise göndericez, oradan rapor tutulacak" dedi. Bende farklı bi model almayı düşünmüyorum, yenisiyle değiştirilmesini istiyorum dedim. Onlarda rapor bize ulaştığı takdirde, size yenisini göndeririz dedi. Sizce dedikleri gibi olur mu değişim onaylanır mı ? Yenisini gönderirler mi ?

14 günlük iade hakkınızı kullanıp iade etmenizi öneririm.Değişim talep ederseniz servise gidip rapor alacak ona göre iade/değişim çıkacak, stoklarında varsa değiştirirler yoksa paranız iade edilir tabi bu olması gereken,Başka bir ihtimal servis 4 tane ölü pixele kadar vb oluyor diyip geri yollar ürünü 14 gün iade hakkınız bittiği için iade de edemezsiniz.

Ben değişim, değişim olmazsa para iadesi olarak iade talebi açtım ancak birazdan arayıp sadece değişim talebi oluşturacağım. Değişim olmazsa geri gelsin böyle kullanıcam, aksi halde 500 lira daha üstüne koyup yeni monitör mümkün değil alamam. İnşallah değiştirirler tek ölü piksel için.
MSI monitörlerinde ölü piksel sorunu olduğunu bilmiyordum.
indirimden aldığım için para iadesi pek işime gelmiyor
"Ucuz etin yahnisi yavan olur"

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı