İtopya para iadesi yapmıyor

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Lanet olsun ki buradan alışveriş yaptım bir mouse almıştım hemen kutusuna koydum ve iadeye gönderdim bana diyorlar ki kutuda hasar ve üründe çizik var iade yapamıyoruz ne yapacağım bir de ürünün tuşları çok sertti o yüzden de iade etmek istedim şimdi nasıl iade edeceğim ne yapabilirim off moralim çok bozuldu.

Kutuyu iade için kargoya verirken iyi paketlemiş miydiniz?

Kutusu açılan ürünler normalde iadesi alınmaz zaten Amazon harici böyledir bu.
Ürünün kusuru yoksa.

Yanlışınız var
Hijyen ürünü değilse mesafeli satış sözleşmesine göre 14 gün keyfi iade hakkı vardır.

Evet paketlemiştim ama lanet olsun ki kabul etmediler bir daha bu firmadan alışveriş falan yapmam 100 150 fazla veririm giderim Amazon'dan sipariş veririm.

Ben genelde bir e ticaret sitesi altında denetlenmeyen sitelerde yani satıcı ile site aynı firma ise garanti olsum diye video çekiyorum paketlerken falan paketden önce ürünün güncel halini falan.

Yanlışınız var
Hijyen ürünü değilse mesafeli satış sözleşmesine göre 14 gün keyfi iade hakkı vardır.
Ürünün tekrardan satılabilir olması gerkir iade edilebilmesi için arkadaş açıp kullanmış eğer kutunun dışında bir jelatin yoksa iade edebilir ama varsa ve ürünün sıfır olmadığı belli oluyorsa o zaman iade almak zorunda değiler.

@RTX2023
"19.ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir"
Paketi açmak ambalajı açmak gayet usulüne uygundur ancak

Hijyen ürünlerin (kulaklık/iç çamaşırı vb.)
Ambalaj açıldığı zaman kullanılmış sayılıyor sadece.

Geri
Yukarı