İtopya rezilliği!

• Konuyu başlatan Silinen üye 251727
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 1B
Ben kulaklık alacağım.
Tabii ki işlem gerçekleşti.
Vazgeçtim almayacağım.
İşlem gerçekleşti fakat banka size geri ödemeyi yapacaktır.
Ben yine vazgeçtim alacağım.

Burada ne gibi bir rezillik var kararsızlığınızın sonucu firma kötü olamaz.

Bayramın 2. günü aldığım Corsair HS35 kulaklığı yorumları okuduktan sonra iptal ettim. Sonrasında o fiyata daha iyisini bulamayacağımı söylediler ve iade iptali maili gönderdim. Biraz önce arayınca bankaya talimat verildi yapacak bir şey yok diyorlar. Bir de 35 dakika hatta bekletiyorlar. İtopya alış-veriş yapacağım sitelerin en başından en sonuna doğru düştü.

Böyle gereksiz insanlar yüzünden site araştırması yaparken yaşanan problem miktarı yüzünden bazen hiç haketmeyen sitelere gereksiz güvensizlik oluşuyor toplumda. Fiyat araştırması yapmayın, kendinizden emin şekilde alışveriş yapamayın, kendi hatalarınızı firmalara sıvayın sonra yok şöyle mağdur oldum yok böyle rezil şirket. Aklı yok fikri var demişti cem yılmaz kusura bakma ama yaşayan bir örnek durumuna düşürdün kendini. Firmayla alakam yok ama internetten sıklıkla alışveriş yapan biri olarak lütfen kendi hatalarınızı karşı tarafa yükleyip diğer insanların sanal alışveriş kaygılarını hoplatmayın.

Bir empati kurmayı deneyin. Adam paketliyor gönderiyor seviniyor bugün ekmek parası kazandık diye bir anda mail geliyor iade talebi diye. Hayal kırıklığı yaşanır. Bir empati kurun. Sitede bir rezillik yok ikide bir ifşa konusu açılıyor belki doğru ve haklı olanları vardır ama bu konu haklı değil ve yanlış.

Sipariş ettikten sonra yorumları okuyorsunuz ve ona göre iade ediyorsunuz. Ondan sonra iade iptali istiyorsunuz sonra da suçu İtopya'ya atıyorsunuz. Asıl rezil sizsiniz.
Firmalar böyle tipleri forumlardan, şikayet platformlarından tespit edip kara listeye alıp iğne dahi satmaması lazım aslında. Ama zahmete değer mi değmez mı tartışılır.

Hocam adamların ekmeğiyle oynuyorsun. Belkide siz bu konuyu açdınız diye kaç kişi o siteden alışveriş yapmayacak. Adamların ekmeğiyle oynamayı bırakın burada kusura bakmayın ama bir tek rezillik yapan var oda sizsiniz bu konuyu açarak.

Geri
Yukarı