İtopya sipariş ödeme bekliyor aşamasında

sberkaysimsek

Picopat
Daha fazla  
Bugün sabah 10 gibi İtopya'dan bilgisayar sipariş ettim. Havale ile ücretini yollamama rağmen hala "sipariş ödeme bekliyor" diyor. Mail yolu ile dekontu attım. Her prosedüre uydum. Acaba çok mu erken dönüş bekliyorum. Tecrübesi olan bilgilendirebilir mi? Ne zaman onaylanır, onaylanmama durumunda paramı geri alabilir miyim? Vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Havale/EFT işlemlerini kontrol eden birimler yavaş çalışıyor olabilir. Eğer bi şeyler yapmak istiyorsanız İtopya'yı arayabilirsiniz (telefonda bi 30 dakka bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanarak). Bununla ilgilenen birime ulaşabilirseniz işlem numarasını falan sorup teyit ettirip sisteme de işlemelerini sağlayabilirsiniz belki. Onaylanmama durumunda tabii ki geri alabilirsiniz, böyle bi firma işlem uzun sürse de sorun çıkartmayacaktır.

Havale işlemleri genel olarak böyledir zaten. Direkt olarak sisteme geçmez. Birkaç saat bekleyin, hâlâ siteye geçmemişse müşteri hizmetleriyle öyle görüşürsünüz.
4 saat oldu sizce normal mi?
Havale/EFT işlemlerini kontrol eden birimler yavaş çalışıyor olabilir. Eğer bi şeyler yapmak istiyorsanız İtopya'yı arayabilirsiniz (telefonda bi 30 dakka bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanarak). Bununla ilgilenen birime ulaşabilirseniz işlem numarasını falan sorup teyit ettirip sisteme de işlemelerini sağlayabilirsiniz belki. Onaylanmama durumunda tabii ki geri alabilirsiniz, böyle bi firma işlem uzun sürse de sorun çıkartmayacaktır.
Aradığımda sadece bana "dekontunuzu mail ile ilgili adrese yollayın" demişti. zaten de yapmıştım bunu. Sanırım beklemekten başka bişey yapmıcam.

4 saat oldu sizce normal mi?
Ben de zamanında itopyadan bir şey sipariş edip 10 dk sonra iade etmiştim. Ben kredi kartımla ödemiştim ve hemen çekmişti kartımdan, fakat konu iadeye gelince 1 hafta beklemiştim. 1 gün beklemenizi öneririm. Ertesi sabah saat 10'da işlenmemişse arayıp görüşün mutlaka.

Yeni konular

Geri
Yukarı