İtopya Tüketici Hakem Heyeti

LiteraryLucky

Kilopat
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
30.12.2019 tarihinde itopya.com üzerinden satın aldığım oyuncu monitöründe ölü piksel olduğu gerekçesi ile ürünü kendilerine gönderdim. Aradan iki hafta geçti aradım ürünü hala daha incelemediklerini belirttiler.

Ardından aynı gün akşam bir beyefendi benimle iletişime geçerek "Üründeki sorun nedir ve talebiniz nedir?" diye sordu. Üründe ölü piksel olduğunu değişim yapılmasını talep ettiğimi belirttim. Ardından bir hafta geçti tekrar kendileri ile zor bela iletişime geçtiğimde ise ürünün değişiminin yapılmayacağını belirttiler ancak 14 günlük cayma hakkımı kullanabileceğimi belirttiler.

Bunun üzerine cayma hakkımı kullanarak ürün iadesi yapılmasını kabul ettim ancak aradan bir hafta geçtikten sonra tekrar aradığımda iade talebiniz reddedildi denildi. Neden diye sorduğumda ise Samsung ürünlerinde 5 ve üzeri ölü piksellerde değişim sağladığını belirttiler.

Bunun üzerine iyide ne alaka? Ben cayma hakkımı kullanmak istiyorum dediğimde ise "isterseniz teknik desteğe yönlendirebilirim" şeklinde açıklama yaptılar. Teknik destek ile görüşme yapabilmek zaten tam bir muamma. Bakınız daha önceden sosyal üzerinden açtığım konuda tüm detayları verdim.

İtopya Müşteri Hizmetleri Rezaleti

Konumuza dönecek olursak bahsi geçen firmadan kesinlikle alışveriş yapmanızı önermiyorum. Gördüğünü üzere bir ayı geçkin bir süredir kendileri ile uğraşıyorum. Gün içerisinde Tüketici Hakem Heyetine giderek başvuru yapacağım ve yasal haklarım doğrultusunda ücret iadesini alacağım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 160
5 piksel diye bir şey yok dostum seni kandırmışlar benim Samsung 127 ekran bir curved tv'im vardı üzerinde 3 tane piksel oluştu 1.5 yılın sonunda aradım geldiler paneli komple değiştirdiler. Sıfır televizyon olmuş oldu anlayacağın. Anlamadığım nasıl iade almıyorlar bence işi yokuşa sokuyorlar Samsung'u arayın derim.

Bende aynı monitörü oradan adım, ölü piksel çıkmadı fakat res atarken falan ekranda ince çizgi çıkıyor bugun iade talebi oluşturdum bakayım ne olacak.

5 piksel diye bir şey yok dostum seni kandırmışlar benim Samsung 127 ekran bir curved tv'im vardı üzerinde 3 tane piksel oluştu 1.5 yılın sonunda aradım geldiler paneli komple değiştirdiler. Sıfır televizyon olmuş oldu anlayacağın. Anlamadığım nasıl iade almıyorlar bence işi yokuşa sokuyorlar Samsung'u arayın derim.
Ürün gamına göre değişik ölü piksel sayılarına göre garanti prosedürleri var firmaların.
Mesela 5 yarı ölü piksel veya 3 tam ölü pikselde değişim vs. Sitelerinden incelebilirsiniz.

@LiteraryLucky Cayma hakkını kullanırken üründeki sorundan bahsederseniz sıkıntı oluyor, direk beğenmedim deyip göndermek lazım.

Çoğu kişi biliyordur belki ama bilmeyenler için yazayım. Artık 1 ölü piksel dahi olsa ayıplı ürün statüsüne giriyor. Yok öyle sadece 5 ve üzeri ölü piksellerde değişim iade, 1 ölü piksel dahi olsa iade değişim yapmak zorundalar. Yargıtayın bunlar hakkında emsal kararlarının olduğunu belirtmeme gerek yok. THH sizi haklı bulacaktır büyük ihtimalle, özellikle ölü piksel sayısı gibi konularda hakkınızı arayın kesinlikle.

Online THH başvuru yapmanız yeterli aslında gitmenize gerek var mı?

30.12.2019 tarihinde itopya.com üzerinden satın aldığım oyuncu monitöründe ölü piksel olduğu gerekçesi ile ürünü kendilerine gönderdim. Aradan iki hafta geçti aradım ürünü hala daha incelemediklerini belirttiler.

Ardından aynı gün akşam bir beyefendi benimle iletişime geçerek "Üründeki sorun nedir ve talebiniz nedir?" diye sordu. Üründe ölü piksel olduğunu değişim yapılmasını talep ettiğimi belirttim. Ardından bir hafta geçti tekrar kendileri ile zor bela iletişime geçtiğimde ise ürünün değişiminin yapılmayacağını belirttiler ancak 14 günlük cayma hakkımı kullanabileceğimi belirttiler.

Bunun üzerine cayma hakkımı kullanarak ürün iadesi yapılmasını kabul ettim ancak aradan bir hafta geçtikten sonra tekrar aradığımda iade talebiniz reddedildi denildi. Neden diye sorduğumda ise Samsung ürünlerinde 5 ve üzeri ölü piksellerde değişim sağladığını belirttiler.

Bunun üzerine iyide ne alaka? Ben cayma hakkımı kullanmak istiyorum dediğimde ise "isterseniz teknik desteğe yönlendirebilirim" şeklinde açıklama yaptılar. Teknik destek ile görüşme yapabilmek zaten tam bir muamma. Bakınız daha önceden sosyal üzerinden açtığım konuda tüm detayları verdim.

İtopya Müşteri Hizmetleri Rezaleti

Konumuza dönecek olursak bahsi geçen firmadan kesinlikle alışveriş yapmanızı önermiyorum. Gördüğünü üzere bir ayı geçkin bir süredir kendileri ile uğraşıyorum. Gün içerisinde Tüketici Hakem Heyetine giderek başvuru yapacağım ve yasal haklarım doğrultusunda ücret iadesini alacağım.
E devlet üzerinden başvuru yapın.

Namussuz bunlar tek kelimeyle. Yapmayın bunlarla alışveriş 3 kuruş daha ucuz diye İtopya Sinerji gibi yerlere paranızı kaptırmayın. Güç bela bu parayı kazanıyorsunuz keyfiniz için bi ürün alıyorsunuz size böyle süründürüyorlar. Bildiğin adamı bu süreç kanser ediyor. Ben de 2018 Haziranın'da Sinerji'den 3876 TL'lik hazır sistem aldım. Yıl 2020 hala bunlarla uğraşıyorum. THH'ye başvuracaksınız 1 ay savunma bekleyeveksiniz 1.5 ay civarı Bilirkişi inceleyecek bilmem ne diye bekleyeceksin bilirkişi inceleyince en az 1 ay kararı bekleyeceksin. Karar lehine çıkınca artık bitti kurtuldum diyeceksin hop bi itirazla bu sefer mahkemeyle uğraşacaksın önünde uzun bi süreç var umarım şansınız benden iyi gider.

Son düzenleme:
Benzer bir problem yaşadım. İade ettiğim kulaklığı 6 ay boyunca geri göndermediler. THH'den de olumsuz sonuç aldım.

Konuyu açtığım günün akşamında itopya personeli benimle iletişime geçerek ücret iadesinin üç gün içerisinde yapılacağını söylemişti. Aralıksız her hafta arayarak durumunu sorguladım. Gönderiyoruz, gönderiliyor, işlem sırasında denilerek geçiştirdiler.

En son bir hafta önce aradığımda ise [email protected] adresine mail atmamı durumu izah etmemi söylediler. Maili göndereli bir hafta oldu hala daha geri dönüş yok. Bu şirketin kendinden dahi haberi yok! Kendilerini bugün itibari ile Tüketici Hakem Heyetine vermiş bulunmaktayım.

Tekrar ve tekrar söylüyorum, bu şirketten kesinlikle ve kesinlikle alışveriş yapmayın. Çok izlenen yayıncıların sponsorluğundaki reklamlarına kesinlikle kanmayın!

Geri
Yukarı