İtopya ürünü göndermemi istiyor

İtopya sizden ürünü alıp yetkili servise yollayacak.
Yetkili servis evet ürün arızalı raporu verecek ve İtopya firmasına yeni ürün gönderecek.
İtopya'da ürünü sana geri gönderecek.

Süreç kısaca bu şekilde işler.
Servisteki teknisyen üründe sorun yok derse aynı şekilde ürün sana geri yollanır.
Servisteki teknisyenlerde bariz kullanıma engel olmayan arızalar için pek değişim vermiyorlar.

Madem illaki yollayacaksın direk ithalatçının servisine yolla sürecin kısalmış olur.
Yanıtınız için teşekkürler. Değişim yapmayacaklar o zaman. Çünkü kullanıma engel olmuyor ama rahatsız ediyor. Sürekli gözüm oraya kayıyor. Beyaz ekranda, küçük mavi bir piksel sürekli duruyor. Rahatsız edici. Siz olsanız ne yapardınız?

Yanıtınız için teşekkürler. Değişim yapmayacaklar o zaman. Çünkü kullanıma engel olmuyor ama rahatsız ediyor. Sürekli gözüm oraya kayıyor. Beyaz ekranda, küçük mavi bir piksel sürekli duruyor. Rahatsız edici. Siz olsanız ne yapardınız?

İthalatçının teknik servisi size yakın ise ve zamanınız varsa oraya elden götürüp kontrol ettirirdim.

Herkese iyi forumlar. İtopya üzerinden AOC C27G2U satın aldım. 2 adet ölü piksel var. Mail attım ve cevap verdiler.

Merhaba sefa bey,

Öncelikle bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Firmaya incelenmek üzere gönderim yapacağınız ürünü orijinal paketi ile beraber paketin içerisine faturanızın bir nüshası, üründeki şikâyeti belirtilen bir kâğıt düzenleyerek, kargo firması bilginiz UPS Kargo ile 4***2Y0 gönderim sağlayabilirsiniz.

Arkadaşlar sizce göndereyim mi? Eğer ölü pikseli göremezlerse ve sıkıntı yok diye yollarlar ise ne yapabilirim? Çünkü ölü piksel küçük ve dikkatli bakmak lazım. Diyelim ki buldular. Forumdakiler değişim veya iade için en az 3 adet ölü piksel gerektiğini yazmışlar. Yenisi ile değişim olur mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kesinlikle gönderin, yetkili servis dediğiniz yeri asla küçümsemeyin oradaki insanlar bu işin Üniversitesini okuyorlar, gözlerinden kaçmaları söz konusu bile olamaz sizin gördüğünüz ölü pikseli onlar rahatlıkla görecektir. Eğer Ölü piksel iadesine gelirsek benim bildiğim 1 ölü piksel olsa bile iade ediyorlar. Bir de sizin ölü pikseliniz ortada yanlış görmediysem kesin olarak iadesini yaparlar veya değiştirirler.

Edit: 14 gün geçmediyse para iadesini bile alabiliyorsunuz geçtiyse garanti kapsamında değiştiriyorlar.

Hocam merhabalar, ürünün büyük ihtimalle değişimini yapmazlar.
Genelde ölü piksel sayısı az olan monitörlerde tamir yapılır.
Sizce tamir ettirmeli miyim? Bu şekilde kullanmaya devam mı edeyim?
İthalatçının teknik servisi size yakın ise ve zamanınız varsa oraya elden götürüp kontrol ettirirdim.
Silivri içerisinde yaşıyorum ve sanırım yakınlarımda yok.

Sizce tamir ettirmeli miyim? Bu şekilde kullanmaya devam mı edeyim?
Hocam benim arkadaş 4-5 ay kadar önce "ViewSonic XG2405" monitör aldı, 3 tane ölü piksel vardı Normal kullanımda, Oyun oynarken vs çok çok zor farkedildiği/hatta farkedilmediği için iade veya tamir ettirmedi. Ancak tasarım programları ve işleri ile uğraşıyorsanız ölü pikseller gözünüze batabilir. Kullanım amacınıza göre karar verin derim.

Hocam benim arkadaş 4-5 ay kadar önce "ViewSonic XG2405" monitör aldı, 3 tane ölü piksel vardı Normal kullanımda, Oyun oynarken vs çok çok zor farkedildiği/hatta farkedilmediği için iade veya tamir ettirmedi. Ancak tasarım programları ve işleri ile uğraşıyorsanız ölü pikseller gözünüze batabilir. Kullanım amacınıza göre karar verin derim.
Tamamdır teşekkürler. Bu akşam düşüneceğim.
Monitörün iadesini kabul ettiler. Kutunun içine koyduğum notta ölü piksel vb. yazmadım. Sadece beğenmediğimi belirttim. Yardımcı olanlar için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı