İtopya V3 sistemi alınır mı?

Radagast08

Hectopat
Öncelikle merhaba yakın zamanda bir bilgisayar almaya karar verdim ve biraz araştırmadan sonra herkesin konuştuğu İtopya'daki V3 sistemini almaya karar verdim.
https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ Fakat bu sistemi şu an bulunduğu haliyle almayı düşünmüyorum birkaç ekleme yaptım dilerim bu yaptıklarımın doğru ya da gereksiz olduğu konusunda bana yardım edersiniz. İlk olarak seçili olan işlemciyi AMD Ryzen 3 1300x ile değiştirdim. Mevcut olmadığı halde 120 GB SSD ekledim ve son olarak güç kaynağını Corsair serisi VS450 ile değiştirdim. Acaba yaptığım seçimler doğru mu yoksa gereksiz mi? Ve son sorumda şudur sizce bu kasayı şimdi mi almalıyım yoksa sonra mı? Eğer indirim tarihlerini biliyorsanız yazarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba yakın zamanda bir bilgisayar almaya karar verdim ve biraz araştırmadan sonra herkesin konuştuğu İtopya'daki V3 sistemini almaya karar verdim.
https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ Fakat bu sistemi şu an bulunduğu haliyle almayı düşünmüyorum birkaç ekleme yaptım dilerim bu yaptıklarımın doğru ya da gereksiz olduğu konusunda bana yardım edersiniz. İlk olarak seçili olan işlemciyi AMD Ryzen 3 1300x ile değiştirdim. Mevcut olmadığı halde 120 GB SSD ekledim ve son olarak güç kaynağını Corsair serisi VS450 ile değiştirdim. Acaba yaptığım seçimler doğru mu yoksa gereksiz mi? Ve son sorumda şudur sizce bu kasayı şimdi mi almalıyım yoksa sonra mı? Eğer indirim tarihlerini biliyorsanız yazarsanız çok mutlu olurum.
Oc yapmayı istiyorsan oyun oynadıkça OC yapma isteğin artacak. O yüzden bu anakarın OC desteği bulunmuyor. Tavsiyem B350 Chipset veya B450 Chipsetlere bakman. Sistemi topladım hemen satın alayım düşüncesine kapılma 4-5 gün ürünleri takip edince çok iyi indirimler yakalayabiliyorsun. Ben mesela 2400 TL'lik ürünü takip ettim 1900 TL ye kadar düştü. :)

Anakarta bişey diyemem senin isteklerine bağlı
Ram olarak 3000mhz şiddetle tavsiyemdir
İşlemci yeterli fakat 2400g aynı fiyat bandında fakat daha güçlü
Ekran kartı olarak 1050ti bence cılız bir kart
Güç kaynağı zaten pimi çekilmiş bomba vs450 ile değişmen isabet olmuş
R3 2200g, b450 anakart ve 3000mhz ram combo yaparsan daha mantıklı olur

V3 o kadar da iyi değil bence, çok fazla parçalardan kısılarak dip sistem oluşturulmuş. 2800 TL ona verene kadar bunu alın çok daha iyi: https://www.itopya.com/dh-a2-r3-130...x570-4gb-8gb-ddr4-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ (RAM'i 3000MHZ seçin)
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler fikrimi değiştirdim ve sizin önerdiğiniz kasayı almaya karar verdim. Son birkaç sorum daha var peki buna ssd almalı mıyım ? SSD almaya değer mi fiyatı açısından ? Ve son olarak bu sisteme ramdan başka bir şey ekleyip çıkarmalı mıyım ?

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler fikrimi değiştirdim ve sizin önerdiğiniz kasayı almaya karar verdim. Son birkaç sorum daha var peki buna ssd almalı mıyım ? SSD almaya değer mi fiyatı açısından ? Ve son olarak bu sisteme ramdan başka bir şey ekleyip çıkarmalı mıyım ?
SSD kullanmaya başladığın zaman farkını anlıyacaksındır. Ve bir daha SSD'siz bilgisayar kullanmayacağına eminim.

Bilgisayarın veri işleme hızı belki 10 kat artıyor, oyun yükleme ekranlarının geçişi bilgisayarın açılması ve veri aktarımı hepsi ciddi şekilde farkediyor hdd’nin ömrü doldu artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı