İtopya vs. İncehesap

Bunu herkes yapıyor ki? Ne olacaktı sen aldın bir ürünü beğenmedin iade ettin çöpe mi gidecek? Tabii ki başkasına satacaklar.
@Planet90
Ne yani atıyorum ben şimdi ekran kartı alacağım

Bunu daha önce 1 hafta acayip şekilde kullanıp sonra iade etmiş biri olursa, bu ürünü mü kullanmış olacağım?

Veya SSD alacağım diyelim.

Bir kişi bu SSD'ye acayip şeyler yüklese sonra iade etse. Ben bu SSD'yi mi kullanacağım yani?

Ne yani atıyorum ben şimdi ekran kartı alacağım

Bunu daha önce 1 hafta acayip şekilde kullanıp sonra iade etmiş biri olursa, bu ürünü mü kullanmış olacağım?

Veya SSD alacağım diyelim.

Bir kişi bu SSD'ye acayip şeyler yüklese sonra iade etse. Ben bu SSD'yi mi kullanacağım yani?
Testleri yapılıyordur herhalde.

Testleri yapılıyordur herhalde.
Başka bir konuyu upladım, harbi cevabı merak ediyorum
Böyle bir durum varsa o zaman Vatan Bilgisayar, MediaMarkt'tan mı alsam napsam

Mesela adamın biri 3-5 gün kullandığı SSD'nin içine erotik vs şeyler ekledi diyelim. Biliyorsunuz bunlar silinse dahi Recuva programı buluyor

Sonra bu iade olacak ve bu ürünü başkası mı alacak yani?

Başka bir konuyu upladım, harbi cevabı merak ediyorum
Böyle bir durum varsa o zaman Vatan Bilgisayar, MediaMarkt'tan mı alsam napsam

Mesela adamın biri 3-5 gün kullandığı SSD'nin içine erotik vs şeyler ekledi diyelim. Biliyorsunuz bunlar silinse dahi Recuva programı buluyor

Sonra bu iade olacak ve bu ürünü başkası mı alacak yani?
O kadar bilgim yok. Tek bildiğim iade ettiğimiz ürünlerde sorun yok ise yeniden satış yapılıyor yoksa çok büyük zararlar edilirdi. Boykot amaçlı bile kullanılırdı bu sistem. Mesela bir parça çok pahalandı ve insanlar boykot etmek istiyor. Alırlardı ve geri iade ederlerdi. Anlatabildim umarım.

O kadar bilgim yok. Tek bildiğim iade ettiğimiz ürünlerde sorun yok ise yeniden satış yapılıyor yoksa çok büyük zararlar edilirdi. Boykot amaçlı bile kullanılırdı bu sistem. Mesela bir parça çok pahalandı ve insanlar boykot etmek istiyor. Alırlardı ve geri iade ederlerdi. Anlatabildim umarım.
Bir SSD almayı düşünüyorum hocam. Bu olay canımı sıktı
İçi pislik dolu leş bir ürünü 0 diye alır mıyım diye canım sıkıldı

Gideyim bari Vatan Bilgisayar, MediaMarkt'tan mı alsam ne yapsam?

Hazır sistemim var ve eskiden Sinerji'den almıştım. Canavar gibi çalışıyor

Bence bu olayı araştırın ona göre karar verin. Beni de aydınlatırsanız memnun olurum.

Hocam iade edilen ürünler tamamen sıfırlanıp, temizlenip kutulanıyor. Genelde tek tek değil de hazır sistemlerle veriyor İtopya iade edilmiş ürünleri. Diğer firmaları bilemem. Bu kadar takılacak bir şey değil ama ayıplı mal satmıyorlar sonuçta.

Geri
Yukarı