İtopya'dan ASUS TUF Gaming VG27AQZ monitör alınır mı?

Bu monitörden bende 4 ay önce kadar aldım. İlk aldığım monitörü Turkcell pasaj üzerinden aldım ve ölü piksel çıktı hatta paketi açtıktan sonra arttı bende iade ettim. Pasaj çok uğraştırdı beni bu konuda. Sonrasında aynı monitörü vatan üzerinden mağaza teslim ile aldım ve onda da üç üründen sonra ölü pikselsiz olanı bulabildik. Hevesinizi kırmak için değil ama yukarıdaki arkadaşında yazdığı gibi ölü piksel olayı maalesef bu monitörde yüksek.

Bunun dışında arkadaşların bahsettiği gibi renk sıcaklıkları biraz farklı ancak ayar ile düzeltilebiliyor. Ayrıca Hertz oranı olsun 2K olması olsun tam bir F/P ürünü ve bu yüzden tercih edilmesi çok doğru karar. Bu özelliklerde olan birçok ürün çok daha yüksek fiyatlarda. Hatta çok büyük beklenti olmadan düşünüldüğünde dahili hoparlörü bile var ve bence gayet iyi iş çıkarıyor.

Sana son olarak tavsiyem Amazon üzerinden ürünü alman çünkü ölü piksel konularında sıkıntı göstermeyen iki firmadan biri, diğeri de bahsettiğim gibi vatan. Amazon linkini bırakıyorum hem daha da uygun fiyata.
https://www.amazon.com.tr/dp/B09N9L...e=380333&creativeASIN=B09N9LDXSC&linkCode=asn

Sormak istediğin herhangi bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Monitör alt tarafında bana bakan kısımda yoğun ısınma oluyor. Normal mi?

Geri
Yukarı