İtopyadan bilgisayar alırken bir daha düşünün

Kargo ücretini isteyen mail varsa çıktısını al yoksa maille öyle bir cevap almaya çalış kargo faturasını iste. Alamazsan yazılı bir şey, parayı gönderirken altına not düş böyle böyle oldu diyerek. Sonra kasayı yollarken sana karşı ödemeli yollarlar onu öde faturayı sakla. Ürünü şubeye iste orda sağlam olduğunu kontrol et kutuyu aç sonra teslim al kargodan. Sonra da git tüketici hakem heyetine başvur kargo paralarını da dilekçeye ekle evrakları ile 4-5 ayda sonuçlanır.
Bugün İtopyayı tekrar aradım ve bana söyledikleri aynen şu oldu: Bilgisayarınızı ne zaman teslim ettiniz? 1 Haftadır sizde diye cevapladım ardından sistemden kontrol ediyorum dedi ve bilgisayarımın henüz işleme alınmadığını söyledi bende ağzından bu kargo parası lafını almaya çalışmak için siz bana kargomun karşıdan ödemeli yaptığım için geri geleceğini söylemiştiniz dedim. Sonra evet kargonuz o zaman size gelir ben bir sorayım dedi. Bana kargoyu UPS kargoyla gönderip göndermediğimi felan sordu ne yapacaksa. Evet UPS'le gönderdim dedim. Sisteminiz bugün kargoya verilmiş gözüküyor kargo firmamız UPS'le konuyu görüşün felan dedi kapattık. 15dk sonra UPS'e gittim adıma kargo olmadığını söylediler. Apaçık yalan söylüyorlar. Hepsini kaydettim ve tüketici hakem heyeti dilekçemde hepsini sunacağım.

Fakat bana yalan söyleniyor benim bunu ispatlamam için bu kayıta ihtiyacım var. Ürün sözde bugün kargo parasını karşıdan ödeme yaptığım için geri gönderilmiş gözüküyormuş ama gel gelelim UPS adınıza herhangi bir kargo gözükmüyor diyor.

Fakat bana yalan söyleniyor benim bunu ispatlamam için bu kayıta ihtiyacım var. Ürün sözde bugün kargo parasını karşıdan ödeme yaptığım için geri gönderilmiş gözüküyormuş ama gel gelelim UPS adınıza herhangi bir kargo gözükmüyor diyor.
Dostum yazılı olsun mail atarak sor. Kargoyu siz ödeyeceksiniz der çıktı alırsın sonra da kargodan fatura alır dilekçene eklersin olur biter. Zaten hiçbir şey demeseler karşı ödemeli gönderseler sen fatura alsan yeterli olur, garanti olsun diye mail.

Dostum yazılı olsun mail atarak sor. Kargoyu siz ödeyeceksiniz der çıktı alırsın sonra da kargodan fatura alır dilekçene eklersin olur biter. Zaten hiçbir şey demeseler karşı ödemeli gönderseler sen fatura alsan yeterli olur, garanti olsun diye mail.
Şimdi arızalı ürünüde yollamıyolar işte kargoya verdik dediler kargoya gittim adınıza gelen hiç bir kargo gözükmüyor dedi bana

Böylece efsane cuma denilen şeyin, eldeki tamir görmüş, geri dönmüş parçaları satmak üzerine olduğunu anlıyoruz.

Geçmiş olsun.
Hiç böyle düşünmemiştim vallahi çok mantıklı. Yıl içerisinde genel olarak yapılan bütün sitelerde, tüm indirimlerde bu şekilde ürün gönderildiğini düşünmeye başladım şimdi.

İtopyadan bişey alırken düşünmeyeceksin bile kesin ve net olarak almayacaksınız. Ben 11.11 günü RAM ve anakart satın aldım. Paketlerin koruma etiketi açık bir şekilde göndermişler. Durumu anlattım. Çalışıyorsa bir sorun yoktur dediler iade gerek olmadığını ürünlerin 2 yıl garanti kapsamında olduğunu söylediler. Bende RAM'leri memtest86 ile test ettim. Anakart inceledim herhangi bir tamir işlemi göremedim. Sorunsuz çalışıyor. Ama ne gerek vardı ki buna çok büyük ayıp bu terbiyesizlik

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı