İTÜ'de 1. sınıf dersleri zor mu?

kerem_34

Hectopat
Bölüm derslerini saymazsak matematik fizik kimya müfredatına göz gezdirdiğimde bana lise konularını hatırlattı. İTÜ'de 1. sınıfı normal bir çalışma temposuyla 3,5 ortalamayla bitirmek ne kadar zor ne kadar kolaydır?

Ortalamanın ne önemi var ki anlayarak öğrenerek geç zaten ortalama beraberinde gelir ama 2.5 olmuş 3.0 olmuş bence bir önemi yok İTÜ de isen. Yani bir ihtimal staja baş vururken 3.0 ortalama isteyen yerler var ama İTÜ olunca staj için sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Ama kasma bence 3.5 ortalama yapacağım diye. Zorluk soruyorsan kolay değil tabiki.

Ortalamanın ne önemi var ki anlayarak öğrenerek geç zaten ortalama beraberinde gelir ama 2.5 olmuş 3.0 olmuş bence bir önemi yok İTÜ de isen. Yani bir ihtimal staja baş vururken 3.0 ortalama isteyen yerler var ama İTÜ olunca staj için sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Ama kasma bence 3.5 ortalama yapacağım diye. Zorluk soruyorsan kolay değil tabiki.
Yatay deneme ihtimalim var onun için söylüyorum.

Kimya'daki sayılar çok kötü. Hesap makinesini kırarsınız sınavda. 😃

Fizik ve Matematik çok zor değil, düzenli çalışmayla halledilir.
Fen derslerim lisede ve YKS'de çok iyiydi. Tek zorluk MAT101 dersinde lisede depremden ötürü görmediğimiz konular olacak olması.

Bir de yatay geçişte ne kriter alınıyor tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı