ITX sistem toplama

Arkadaşlar merhaba, bugün sistem bütçesini artırarak biraz daha iyi bir şey toplamaya karar verdim. B450 anakart kullanmaktan vazgeçtim çünkü ASRock`un VRM`lerinin iyi olmadığı söylendirken MSI`ın da BIOS ve ses yongasının iyi olmadığı söyleniyordu. 2000TL fiyatlı X570I Aorus Pro`da karar kıldım. Bu kararı almamdaki bir diğer sebep elimdeki 3900X ile ofisteki yedek bilgisayarı yükseltecek olmamız sebebiyle ikinci el bir 3950X kullanacak olmamdı. Sisteme aynı zamanda ikinci el olarak anlaştığım GSkill Trident Z 2x32GB 3600MHz CL18 RAM takacağım. Ekran kartı olarak elimdeki RX5700XT diğer sistemde kullanılacak o yüzden yine elimde uzun zamandır yatan RTX2080ti Black kartını kullanacağım, lakin bu kartı bu kasaya sığdırabilmek biraz zormuş, ama sığıyormuş. SSD ve PSU`yu önceden seçmiştim, sıvı soğutma olarak da bu sisteme Silverstone PF120 önermişler, yabancı sitelerde Corsair H60`dan daha iyi olduğu söyleniyor. Daha iyi bir sıvı soğutma öneriniz varsa ona da bakabilirim. Sizce sistem nasıl olmuş?
Baya üst seviye sistem, önerilebilecek pek bişey yok, bütün parçalar premium. Bunun üstüne yapılacak tek bir öneri var . Yeni nesil ekran kartı bekleyip sistemi arşa çıkarmak... Ne kadar gereklidir size kalmış.
(Söylediklerim soğutma sistemini kapsamıyor, pek bilgi alanıma girmiyor, belki daha iyisini öneren biri çıkar.)

Geri
Yukarı