7000 TL ITX sistem toplama

Bütçe
7000
Bu bütçe içerisinde mini itx sistem toplamak zor(rtx ekran kartı şartı yüzünden). En ucuz rtx 2060 bile 3000TL civarlarında satılıyor, mini itx anakartların, m-atx anakart fiyatının 2 katına satıldığını düşünürsek pek mümkün değil. Keza piyasada ekran kartı takılabilen mini itx kasa göremedim, stokları bitmiş olabilir. (Yada daha ayrıntılı araştırmak gerekiyor, ben göremedim) Tavsiyem normal bir sistem toplanması, mini itx kasa bulabilirseniz 3500/gtx1660S sistem toplanılabilir.
Normal sistem önerisi:SL672GHZ kodlu Özel Toplama Bilgisayar

Bu bütçe içerisinde mini itx sistem toplamak zor(rtx ekran kartı şartı yüzünden). En ucuz rtx 2060 bile 3000TL civarlarında satılıyor, mini itx anakartların, m-atx anakart fiyatının 2 katına satıldığını düşünürsek pek mümkün değil. Keza piyasada ekran kartı takılabilen mini itx kasa göremedim, stokları bitmiş olabilir. (Yada daha ayrıntılı araştırmak gerekiyor, ben göremedim) Tavsiyem normal bir sistem toplanması, mini itx kasa bulabilirseniz 3500/gtx1660S sistem toplanılabilir.
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. RTX ekran kartı zorunlu değildi. Sadece olsa çok güzel olurdu diye düşünmüştüm. Üstelik benim amacım taşınabilir mini bilgisayardı. Mini bir kasa ya da laptop almayı düşünüyordum. Bir akrabam laptop aldı ve perfonmasından şikayetçiydi. Ben de bu yüzden mini bir kasa toplamayı düşündüm.

Bu arada sizin önerdiğiniz mini bir kasa var mı?

tavsiyeniz için çok teşekkür ederim rtx ekran kartı zorunlu değildi sadece olsa çok güzel olur diye düşünmüştüm üstelik benim asıl amacım taşınabilir mini bilgisayardı ya mini bi kasa yada laptop almayı düşünüyordum bi akrabam laptop aldı ve performansından şikayetçiydi bende bu yüzden mini bi kasa toplamayı düşündüm

bu arada sizin önerdiğiniz kasa mini bi kasamı
Önerdiğim sistemdeki kasa, mini kasa değil. Teknoloji sitelerinde mini kasa göremedim, o yüzden normal sistem toplamanızı önerdim. Kasa küçük olmadıktan sonra anakartın mini itx olması hiçbir şey ifade etmeyecek çünkü... Ekran kartı takılabilen mini itx bir kasa bulabilirseniz, sistem önerisi yaparım. Kasanın desteklediği boyutlara göre ekran kartı tavsiyesi yapılmalı. Mini kasa bulursanız buraya linkini atın, ona göre sistem dizilir.
TNT2NF7L kodlu Özel Toplama Bilgisayar
+ Silverstone Sugo Serisi Sg13B-Q Usb3.0 Siyah Küp Kasa
Aynı kasanın önü mesh olanını kullanıyorum, piyasada önü kapalı olandan kalmış sadece, sisteme sıvı soğutma da koyduğumdan sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Montaj biraz zorlayabilir ama yavaş yavaş yapılır her türlü.Kasanın duruşu, montajlandığında nasıl görüneceğini merak ediyorsanız kendi sistemimin incelemesine profilimden bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı