İyi bir Valorant oyuncusu olmak için 144 Hz şart mı?

Vuramadığınız için belki de sizin bahaneniz budur hocam. Bende zamanında vuramadığım için fareyi bahane bulurdum. Immo eloda uzun süre 75 Hz ile oynadım. 144 - 240 Hz olan kişiler elbette geliyordu fakat önünüze gelen herkeste 144 - 240 Hz bulunmuyor. Immo veya radiant eloda gelmesi daha yüksek tabii ama plat gibi elolarda olduğunu düşünmüyorum.

Vuramadığım için değil kanka çoğu maç 20-30 arası vuruyorum bazen 40-50 Bazen'de çok az alıyorum kill.

Şunun eklemesini yapayım eğer bütçe varsa Immortal veya Radyant gibi ranklara çıkılacaksa 240hz almanız yönünde ama bütçem yok diyorsanız 144hz veya 165hz monitör yeterli olacaktır. Şimdiden size başarılar diliyorum.

Profesyonel insanların ve bu oyundan para kazananların zaten Hz sıkıntısı yok hepsi 360 veya 280 Hz oynuyorlar ve izlediğim yayıncılarda da fark ettiğim üzere yüksek Hz'e sahip bir oyuncu diğerine göre avantajlı hele ki prof arenada milisaniyeler önemli.

Profesyonel arenada mı oynuyorsun hocam? Oynadığın eloda nadiren 144 Hz bile belki gelir.
Bu videoda gördüğünüz kişi bir e-sporcu ve radiant eloda oynuyor. Bu yayınında 60 Hz oynadı ve 60 Hz ile yaptıklarını görüyorsunuz. Karşısındaki kişilerde radiant, bu elolarda ne kadar çok 144, 240 ve 360 Hz olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Umarım bu video biraz daha doğru düşünebilmenizi sağlar.

Hocam Gold 1 ranklarında oynuyorsunuz bunun karşılaştırmasını siz değil de profesyonel oyuncuların yapması daha doğru çünkü Gold seviyesindeki oyuncuların aimi kusura bakmayın ama fazla kötü. Profesyonel oyuncu değilse de en azından bir ımmo veya radiant seviyesinde bir oyuncu yapsın.
Çok istiyorsanız bazı profesyonel oyuncuların Hz hakkında ki yorumlarını oluşturan videolar var vaktiniz var ise izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video biraz daha challenge tarzı garip bir video ama bakarsanız Legoo 60Hz' e geçiyor ve önündeki adamı bile vuramıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şunun eklemesini yapayım eğer bütçe varsa ımmortal veya radyant gibi ranklara çıkılacaksa 240Hz almanız yönünde ama bütçem yok diyorsanız 144Hz veya 165Hz monitör yeterli olacaktır. Şimdiden size başarılar diliyorum.

Eğer bütçeniz yoksa da 60 Hz kullanıp yeteneği olan radiant insanlar var, çalışmanızı öneririm.
Çok istiyorsanız bazı profesyonel oyuncuların Hz hakkında ki yorumlarını oluşturan videolar var vaktiniz var ise izleyebilirsiniz.
Bu video biraz daha challenge tarzı garip bir video ama bakarsanız Legoo 60Hz' e geçiyor ve önündeki adamı bile vuramıyor.

Legoo dediğiniz e-sporcu zaten normalde de adam vuramıyor.

Profesyonel arenada mı oynuyorsun hocam? Oynadığın eloda nadiren 144 Hz bile belki gelir.
Bu videoda gördüğünüz kişi bir e-sporcu ve radiant eloda oynuyor. Bu yayınında 60 Hz oynadı ve 60 Hz ile yaptıklarını görüyorsunuz. Karşısındaki kişilerde radiant, bu elolarda ne kadar çok 144, 240 ve 360 Hz olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Umarım bu video biraz daha doğru düşünebilmenizi sağlar.
Hocam karşıma gelenlerden bahsetmiyorum arkadaşımla test ettik ve 144Hz 60Hz'e göre daha avantajlı hala yok profesyonel mi oynuyorsun yok şöyle mi böyle mi? Tamam arkadaşlar 144Hz in 60 Hz'e göre farkı yok benim hatam ben bu tartışmayı daha çok ilerletmeyeceğim.

Dediğim gibi bu video dediğim videoyu izleyin, 240 kullanan bir e-sporcunun 60 da nasıl oynadığını görün. Radyant eloda bir de ve ağlamayı kesin lütfen. Bilginiz olmayan konularda abartı cevaplar yazıp yanlış bilgilendirmeyin.
Hocam karşıma gelenlerden bahsetmiyorum arkadaşımla test ettik ve 144Hz 60Hz'e göre daha avantajlı hala yok profesyonel mi oynuyorsun yok şöyle mi böyle mi? Tamam arkadaşlar 144Hz in 60 Hz'e göre farkı yok benim hatam ben bu tartışmayı daha çok ilerletmeyeceğim.
Hocam goldsunuz, böyle kapsamlı bir testi yapabilecek seviyede oyuncular olduğunuzu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı