İyi bir Valorant oyuncusu olmak için 144 Hz şart mı?

Aim'de önemli evet ben 60Hz ve HDMI to VGA kullanarak 144Hz monitör kullanan Ark'ımı 1V1'de tokatlıyordum ama yine üsünlük sağlıyor 144Hz - 240Hz.
Evet, demek istediğim şu avantajı var ama arkadaşın abarttığı kadar 2 mermi avantajı yok sadece milisaniyeler fark ediyor ve karakter biraz daha düz geliyor takılmadan.

Dediğim gibi bu video dediğim videoyu izleyin, 240 kullanan bir e-sporcunun 60 da nasıl oynadığını görün. Radyant eloda bir de ve ağlamayı kesin lütfen. Bilginiz olmayan konularda abartı cevaplar yazıp yanlış bilgilendirmeyin.

Hocam goldsunuz, böyle kapsamlı bir testi yapabilecek seviyede oyuncular olduğunuzu düşünmüyorum.
Tamam hocam dediğim gibi uzatmaya gerek yok ben ağlıyorum ve kötü bir oyuncuyum arkadaşımla yaptığım bir testten bahsettiğim için abartılı ve yanlış bilgi veriyorum teşekkür ederim.
Evet, demek istediğim şu avantajı var ama arkadaşın abarttığı kadar 2 mermi avantajı yok sadece milisaniyeler fark ediyor ve karakter biraz daha düz geliyor takılmadan.

Arkadaş da üstünlük sağlamadığını iddia etmemiş fakat sizin abarttıgınız kadar 2 mermi falan değil milisaniyelik farklar var.
Tamam hatamı kabul edip özürümü diledim benim arkadaşımla kendi yaptığım testte böyle bir sonuç çıkmıştı ondan bahsettim.
sizlerde sağolun anında aşağıladınız xd

Bende 60 Hz monitör var, sistemim 60 FPS üstü veriyor fakat dediğim gibi, 144 Hz şart mıdır?
Değildir. İşte sebebi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki bu mermi atarken avantaj sağlamaz mı diğerine göre? Çünkü ben 60Hz oynarken 144Hz'le peekleyen birine tepki veremeden 2 mermi yiyorum (oyunculuğu falan boş verin yine yazmayın esporcu değilsiniz diye :D) neden oluyor bu?
Amacım tartışma yaratmak veya kavga çıkarmak değil merak ediyorum sadece.

Hocam peki bu mermi atarken avantaj sağlamaz mı diğerine göre? Çünkü ben 60Hz oynarken 144Hz'le peekleyen birine tepki veremeden 2 mermi yiyorum (oyunculuğu falan boş verin yine yazmayın esporcu değilsiniz diye :D) neden oluyor bu?

Sen tepki veremiyorsan senin tepkime süren düşüktür, beynin geç tepki veriyordur ya da parmağın verdiği tepkiyi geç iletiyordur. 144Hz zaten özellikle AWP ve operator oyuncuları için avantaj sağlıyor fakat abarttığın kadar 2 mermilik bir fark yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı