İyi derecede bildiğiniz diller

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
TRT'nin yaptığı siyasi atılımlar beni ilgilendirmez.

Boş konuşuyorsun. Türkiye'nin resmi dil Türkçe'dir.
Doğuya gidersen, komiserinden komutana, öğretmeninden itfaiyecisine kadar Kürtçe konuşuyor.
Kürtçe'yi, Kürt'leri inkar ederek milliyetçilik yaptığını mı sanıyorsun?
Yoksa Kurtuluş savaşından beri var olan bir milleti yok sayarak, asıl bölücülüğü sen mi yapıyorsun?

Siyasete bağlaya dur sen ben yokum.

Watashi ma Sercan. Varsa şekliniz japoncaya bekleriz. (sadece ismimi söyleyebilirim :D )

Evet ''Kürtçe bir dil değildir, uçmayın.'' diyen bendim zaten.
Farklı görüşler tartışılabilir, her tartışma siyasi içerik taşımaz.
Kürt sorunu siyasi bir sorun değil, milli bir sorundur.
Siyasi tartışmaya zaten girmem, bazı kimselerin kendi çıkarları için kurulan ve insanları bölen partileri tutmam.
Parti sempatizasyonu yapıyor olsaydık siyasi bir tartışma olacaktı.
Bu arada imzamı okursan sevinirim.

Boş konuşuyorsun. Türkiye'nin resmi dil Türkçe'dir.
Doğuya gidersen, komiserinden komutana, öğretmeninden itfaiyecisine kadar Kürtçe konuşuyor.
Kürtçe'yi, Kürt'leri inkar ederek milliyetçilik yaptığını mı sanıyorsun?
Yoksa Kurtuluş savaşından beri var olan bir milleti yok sayarak, asıl bölücülüğü sen mi yapıyorsun?

Ben doğuda yaşıyorum niyeyse saydıklarının hepsi Türkçe konuşuyor. Bilip bilmeden herkesin dediği kulaktan dolma bilgiler söylüyorsunuz ya. Çok sinirime gidiyor.

Hepimiz 'Türkiye'de yaşıyoruz ve 'Türkiye Cumhuriyeti' vatandaşıyız. Bizi birbirimize bağlayan bağlar var. Her ne kadar bir kısmımız o savunulan ''dil'' yüzünden sonumuzun geleceğini bilmese de bu bağlar var işte. Bilmem anlatabildim mi.

Ben doğuda yaşıyorum niyeyse saydıklarının hepsi Türkçe konuşuyor. Bilip bilmeden herkesin dediği kulaktan dolma bilgiler söylüyorsunuz ya. Çok sinirime gidiyor.

Sercan, Antalya'lı, Çanakkale'li komutan bile doğu da Kürt'çe konuşuyor.
Yöre halkı ile anlaşamaz ise orada görev yapamaz.
Bilip bilmeden konuşmuyoruz da, sen anlamadan konuşuyorsun.
Anlaman için daha açık yazayım.
Doğuda çalışan, resmi, askeri görevini yapan veya kamu kurumunda çalışan bir çok kişi Kürtçe biliyor.
Bu insanların ana dili Kürtçe demedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı