İyi FPS değerleri almak için ne ayarları yapılmalı?

GamerGirl

Picopat
Arkadaşlar merhaba,

Herkesin fikrini merak ediyorum, oyunda en iyi FPS'i almak için ne gibi ayarlar kullanıyorsunuz?

1- Tam ekran mı, yoksa çerçevesiz mi?
2- Dikey senkronizasyonu bekle açık mı, kapalı mı?
3- FPS değerini sınırsız (limitsiz) mi yapıyorsunuz, yoksa bir değerde sabitliyor musunuz?
4- FPS ile ilgili sıkıntı yaşamamak için herhangi bir program kullanıyor musunuz ve faydasını görüyor musunuz?
5- LoL sağ tık özellikler uyumluluk sekmesinde herhangi bir ayar yaptınız mı?

Aklıma gelen sorular bunlar arkadaşlar. Burada olmayan sizin önerilerinizi de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek kontrolü yapmanızda fayda var , eğer 8x1=8 gb ram var ise , bunu ya 4x2=8 ya da daha mantıklı olanı aynısından 1 tane daha alıp 8x2=16 yaparsanız %20-30 arası fps artışı yakalarsınız.

1-tam ekran.
2-kapalı ancak rahatsız olursanız açabilirsiniz. Yırtılmaları önler.
3-limitisiz
4-ekran kartı sürücüsü programı dışında hayır.

Bellek kontrolü yapmanızda fayda var , eğer 8x1=8 gb ram var ise , bunu ya 4x2=8 ya da daha mantıklı olanı aynısından 1 tane daha alıp 8x2=16 yaparsanız %20-30 arası fps artışı yakalarsınız.
Asus N580VD laptop kullanıyorum tek slot 16 GB ram.
Yukardaki arkadaşa katılıyorum. Sadece FPS limiti monitöre bağlı. Ben 144 Sabitliyorum oyunlarda. Yağ gibi akıyor.
Laptopta ne yapmak gerekiyor peki fikriniz var mı ? Sabitlemek mi yoksa sınırsız mı yapmalı ?

1-İkisinde de bir süre oynamıştım bir fark oluşmadı.
2-Dikey senkronizasyonu açmak bazen Input Lag'e sebep olabiliyor bundan dolayı kapalı tutuyorum.
3-Sınır koymuyorum. Sınırlayan kişiler de gördüm sebebi ise yüksek FPS (300-400 civarı) aldıklarında oyundaki görüntü atlıyor gibiydi.
4-Bir program kullanmadım.
5-Yapmadım.

Geri
Yukarı