"İyi ki iPhone 13 aldım, 14'ü bekleseydim alamazdım" dediğiniz oldu mu?

Bir şeyi almaya karar verdiğinizde, bütçeniz yettiği an alacaksınız. Çünkü bu sıralar "bugün dünden daha pahalı ama yarından daha ucuz".

Son 2 yıldır bu şekilde yaşıyorum, sanırım ölene kadar bu şekilde yaşayacağım.
Bir ürün ya da hizmeti aldığımda hapse girmeyeceksem, sağlığımı ciddi derecede etkilemeyecekse, evime haciz gelmeyecekse, beni ya da bir sevdiğimi mutlu edecekse alıyorum. Bir çaydanlık ortalama 200 TL ise fakat bir sevdiğimi mutlu edecekse 1200 TL'ye de çaydanlık alırım. 10 sene sonra o an "O" sevdiğimi sevindirememiş olmak beni üzer. Hayat zaten bu mutlulukların toplamı değil mi? Para amaç değil araç ise araç olarak sonuna kadar kullanacağım. Dibine dibine.

Son düzenleme:
Bu ay sonu iPhone 13 alma planım vardı ve o zamana kadar peşin ödebilecek durumdaydım. Ve bilin bakalım n'oldu? Sabah neşeyle uyandık cidden.

Bu forumda bir de 14'ü bekle zaten yakında çıkacak diyen kesim var yakın dedikleri 6 ay sonra bu arada ve bunlara inanıp 14'ü bekleyenler alamayacak açık söylüyorum hayat pahalılığı bu kadar yüksek iken çok zor ben 15.700'e aldım ve 12.000 TL idi keşke diyorum o sıralar düşünmeyip alsaydım. Şu anda da iyi ki diyorum 15.700'e almışım. Gerçekten bugün dünden pahalı ama yarından ucuz.

Burada konu Apple değil. Çoğu kişi öyle almış.
En ufak şey için bile der olduk. 2,5-3 yıl önce gerçekleştirdiğim için şöyle bir şey söylüyorum ve indirimli hali ile 3,5 katı olmuş fiyatı. Diyecek bir şey yok.
Şunu zamanında 20 liraya aldığıma hala inanamıyorum.

Bu forumda bir de 14'ü bekle zaten yakında çıkacak diyen kesim var yakın dedikleri 6 ay sonra bu arada ve bunlara inanıp 14'ü bekleyenler alamayacak açık söylüyorum hayat pahalılığı bu kadar yüksek iken çok zor ben 15.700'e aldım ve 12.000 TL idi keşke diyorum o sıralar düşünmeyip alsaydım. Şu anda da iyi ki diyorum 15.700'e almışım. Gerçekten bugün dünden pahalı ama yarından ucuz.
Desenize coğrafya kaderdir...

Vakti zamanında 800 TL'ye aldığım GTX 1060 ve 700 TL'ye aldığım i7 4790 benim hala işimi görüyor. İyi ki almışım. 🙂 Şu an olsa bilgisayar falan alamam. Düğün yapılır o fiyatlara. Eğer milyoner değilsem Instagram'da 3-5 gönderiye bakıp konuşma yapmak için bir cihaza 20K para vermem.

Vakti zamanında 800 TL'ye aldığım GTX 1060 ve 700 TL'ye aldığım i7 4790 benim hala işimi görüyor. İyi ki almışım. 🙂 şu an olsa bilgisayar falan alamam. Düğün yapılır o fiyatlara. Eğer milyoner değilsem Instagram'da 3-5 gönderiye bakıp konuşma yapmak için bir cihaza 20k para vermem.

Bilgisayar konusunda kesinlikle haklısın ve bırak i7 işlemciyi i5 işlemcili laptopum zamanında 1600'e almıştım yıl 2015. Şu anda 2022 deyim ve masallah diyelim aynı özellikler 15 binden aşağı olmaz herhalde. Yazık vallahi yazık.

Geri
Yukarı