İyi parti SİB Koray Aydın: Masadan kalkmadık

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kılıçdaroğlu iyi parti olmadan tek başına seçime giremez. Daha zorlarsa iyi parti muharrem Ince'ye destek verir ve çekişme daha da artar. Kılıçdaroğlu aday olduğu takdirde bütün milliyetçi tabanı karşısına almış olur ki milliyetçi tabanın oyu HDP oylarından çok daha fazla. O yüzden rahat olmamız gerektiğini düşünüyorum her şey yoluna girecek. Kılıçdaroğlu bu kadar riski hayatta göze alamaz. HDP'nin oyu %11. akşener ise tek başına %13 oy alıyor. Zafer partisi ve memleket partisini eklediğimizde milliyetçi tabanın oyları HDP tarafına göre fazla o yüzden kılıçdaroğlu bence çoktan elendi. Ha daha direnecekse bile kendi bilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kılıçdaroğlu iyi parti olmadan tek başına seçime giremez. Daha zorlarsa iyi parti muharrem Ince'ye destek verir ve çekişme daha da artar. Kılıçdaroğlu aday olduğu takdirde bütün milliyetçi tabanı karşısına almış olur ki milliyetçi tabanın oyu HDP oylarından çok daha fazla. O yüzden rahat olmamız gerektiğini düşünüyorum her şey yoluna girecek. Kılıçdaroğlu bu kadar riski hayatta göze alamaz. HDP'nin oyu %11. akşener ise tek başına %13 oy alıyor. Zafer partisi ve memleket partisini eklediğimizde milliyetçi tabanın oyları HDP tarafına göre fazla o yüzden kılıçdaroğlu bence çoktan elendi. Ha daha direnecekse bile kendi bilir.
Bilakis şu an HDP'nin 5'li masaya destek vermek için yolu açıldı. CHP kemik %23 + HDP + masanın diğer elemanları.

Meral akşener Twitter'da çok fazla tepki aldı ondan dolayı R atıyor olma ihtimalleri var mı?
Kılıçdaroğlu'nu kabullenme ihtimalleri var mı yani?

Haşa ve kella ağzımızı hayra açalım hayır olsun.
Böyle devam ederlerse ben bile Erdoğan'a oy vereceğim. Bir yıldır ittifak yapıyorsunuz 101 oynamasaydınız bu konunun çoktan gündeme gelmesi lazımdı. Olmuyorsa da ayrılmanız lazımdı. 2 ay kala saçma sapan işler.

Geri
Yukarı