İzinsiz çekilen fotoğraf dava edilir mi?

KVKK hakları gereği sizin görüntünüzü izinsin bir şekilde alamaz. Ayriyeten yaptığı ne kadar iğrenç bir olay cidden başıma gelse adamı oracıkta öldürürdüm herhalde. En son benzeri bir şeyi sahilde öpüşürken güvenlikin uyarmasıyla yaşadım. Aynı ilçede semt kekolarını her ters yapanı bıçaklarken ben sevgilimle öpüşüyorum diye beni uyarmışlardı inanılmaz cidden.

Siz en iyisini yapmışsınız ama bunu adamın yanına kâr bırakmayın.
Bırakmak istemiyorum kız arkadaşıma böyle bir şey yaşatmak istemezdim.
Büyük ihtimalle 50-60 yaş geri kafalı dayılardan birisi.
Hayır, 25-30 yaşlarında genç bir adamdı.
Bence zihinsel engelli biri. Yoksa normal bir insanın yapacağı bir şey değil.
Hareketleri ve konuşması garipti..

Merhaba, bugün kız arkadaşımla kısa bir süre görüşmek için meydan tarzı bir yerde banka oturmuştuk. Adamın biri telefonla konuşurken 18 yaşından büyük olup olmadığımızı sordu ve telefonda konuşmaya devam etti "evet şu anda burada iki şahıs öpüşüyor. Birisi kız, diğeri erkek" diye.
Karşılıklı öpüşmek gibi bir durum olmadı, yanağından öpmüştüm bu öpüşmeye girer mi? Bilmiyorum.
Adam fotoğrafımızı çektiğini, bizi ihbar ettiğini ve yaptığımızın bir suç olduğunu söyledi.
Cidden şiddete başvuracak kadar çok öfkelendim fakat hem suçsuz duruma düşmemek hem de kız arkadaşımı korkutmamak için sakinliğimi korudum.

Bu cidden bir suç mudur?
Fotoğrafımızı izinsiz çektiği ve kız arkadaşımın bu durumdan etkilendiği için biz de karşı suç duyurusunda bulunabilir miyiz?

*İkimiz de 18 yaşından büyük reşit insanlarız.

*Rıza dışı bir durumda olmadı.

O insansı varlık size bir şey yapamaz dostum. Boş ver takılma. Kız arkadaşın korkmuş olurdu en iyisini yapmışsın eğer kanıtın varsa dava bile edebilirsin. Reşit olmasaydınızda bir şey olmazdı. Ailenizin rızası olmasaydıda bir şey olmazdı. Sıkma canını.

KVKK hakları gereği sizin görüntünüzü izinsin bir şekilde alamaz. Ayriyeten yaptığı ne kadar iğrenç bir olay cidden başıma gelse adamı oracıkta öldürürdüm herhalde. En son benzeri bir şeyi sahilde öpüşürken güvenlikin uyarmasıyla yaşadım. Aynı ilçede semt kekolarını her ters yapanı bıçaklarken ben sevgilimle öpüşüyorum diye beni uyarmışlardı inanılmaz cidden.
Bende aynı hissettim fakat kendimi frenliyebildim.

Merhaba, bugün kız arkadaşımla kısa bir süre görüşmek için meydan tarzı bir yerde banka oturmuştuk. Adamın biri telefonla konuşurken 18 yaşından büyük olup olmadığımızı sordu ve telefonda konuşmaya devam etti "evet şu anda burada iki şahıs öpüşüyor. Birisi kız, diğeri erkek" diye.
Karşılıklı öpüşmek gibi bir durum olmadı, yanağından öpmüştüm bu öpüşmeye girer mi? Bilmiyorum.
Adam fotoğrafımızı çektiğini, bizi ihbar ettiğini ve yaptığımızın bir suç olduğunu söyledi.
Cidden şiddete başvuracak kadar çok öfkelendim fakat hem suçsuz duruma düşmemek hem de kız arkadaşımı korkutmamak için sakinliğimi korudum.

Bu cidden bir suç mudur?
Fotoğrafımızı izinsiz çektiği ve kız arkadaşımın bu durumdan etkilendiği için biz de karşı suç duyurusunda bulunabilir miyiz?

*İkimiz de 18 yaşından büyük reşit insanlarız.

*Rıza dışı bir durumda olmadı.

Geri kafalı insandan ne beklersin ki.

Yaptığı resmi haber amaçlı değilse çekim için kişinin izni gerekmektedir. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz lakin ne kadar umurlarında olur bilemem.

Geri
Yukarı