İzmir'de boy uzatma icin doktor önerisi

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Bu sene 17 yaşıma gireceğim. Ama boyum 1.62 aşırı kisayim. Hiç değilse iğneyle falan 1.67 veya 1.70 olmak isterdim, bildiğiniz doktor var mi hiç? Menemen taraflarında oturuyorum. Annem ile babamın boy ortalamasına bakıldığında en az 1.70 falan olmam gerekiyordu. Şu an annemden bile kisayim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boy ameliyatı olmanı tasviye etmiyorum, sandığın kadar iyi birşey değil. Anne ve babanın boyları ne?

Bu sene 17 yaşıma gireceğim. Ama boyum 1.62 aşırı kisayim. Hiç değilse iğneyle falan 1.67 veya 1.70 olmak isterdim, bildiğiniz doktor var mi hiç? Menemen taraflarında oturuyorum. Annem ile babamın boy ortalamasına bakıldığında en az 1.70 falan olmam gerekiyordu. Şu an annemden bile kisayim.
hocam bu büyük ihtimal genetikten kaynaklı ya da küçükkenki beslenmene bağlı. 1.62 de baya kısaymış hocam ne yaptın sen öyle

hocam bu büyük ihtimal genetikten kaynaklı ya da küçükkenki beslenmene bağlı. 1.62 de baya kısaymış hocam ne yaptın sen öyle
Büyüme geriliği vardı doğduğumda. Damak yarığı da vardı o da beslenmeme bayağı olumsuz etki etti.

Boy ameliyatı olmanı tasviye etmiyorum, sandığın kadar iyi birşey değil. Anne ve babanın boyları ne?
Babam 1.75 annem 1.66

Babam 1.75 annem 1.66
Aile ortalaman 177, maks çıkabileceğin sınır ise 187.
Büyüme geriliği hastalığın için üzüldüm, belki 17 yaşından sonra 15 cm civarı bir da atabilirsin.
Bence umudu kesme, bir bakmışsın boyun uzayabilir. Herşey olabilir.

Aile ortalaman 177, maks çıkabileceğin sınır ise 187.
Büyüme geriliği hastalığın için üzüldüm, belki 17 yaşından sonra 15 cm civarı bir da atabilirsin.
Bence umudu kesme, bir bakmışsın boyun uzayabilir. Herşey olabilir.
13 yaşındayken falan doktora gitmistik orada da doktor 1.72 gibi olursun demişti. Ama uzar mı hiçbir fikrim yok. Uzamazsa diye şimdiden önlem alayım demiştim ama yukarıda da çoğu kişi önermemiş.

Geri
Yukarı