İzmir'e gidersem iş bulabilir miyim?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Açık ve net konuşmak gerekirse üniversiteden bir şey olmaz demiyorum. Benim üniversiteye dair bir amacım yok demek istiyorum. Ve zamanımı da diğer akranlarım gibi sırf iki kız ortamı göreyim diye iki üç araba Story'si çekeyim diye harcama düşüncesine giren biri de değilim. Amacım 4 sene üniversitede herhangi bir bölüm yazıp (radyo televizyon sinema olabilir) 1+0 veya 1+1 eşyalı bir eve çıkmak. Ve tek olacağımdan dolayı harcamalarım dışında uğraştığım edit montaj YouTuberlık yayıncılık gibi işlere para ayırmak. Ama bir endişem var İzmir'de iş bulabilir miyim? Aklımda şu iş olsun bu iş olsun yok ama kafe olur lokanta olur garsonluk olur bulaşık yıkama olur market olur bunun gibi işler istiyorum. İzmir'de de bana yardımcı olabilecek birkaç arkadaş tanıdığım var bu yüzden hayatımın 4 senelik kısmını orada şekillendirmek istiyorum (ilk yerleşme olsun iş bulmada olsun) sizce iş bulabilir miyim? 19 yaşındayım bu arada. Beceremezsin edemezsin demeyin 4 senedir babamdan ayrıyız ve neyin ne olduğunu az çok biliyorum ve 7-8 ayrı şehirde babamın mesleğinden dolayı yaşadım insan tartma seçme olayları değerlendirme kabiliyetimde bir tık yüksek. Bu skills'lere sahibim. Kırıcı değil yapıcı cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar iyi günler. Açık ve net konuşmak gerekirse üniversiteden bir şey olmaz demiyorum. Benim üniversiteye dair bir amacım yok demek istiyorum. Ve zamanımı da diğer akranlarım gibi sırf iki kız ortamı göreyim diye iki üç araba Story'si çekeyim diye harcama düşüncesine giren biri de değilim. Amacım 4 sene üniversitede herhangi bir bölüm yazıp (radyo televizyon sinema olabilir) 1+0 veya 1+1 eşyalı bir eve çıkmak. Ve tek olacağımdan dolayı harcamalarım dışında uğraştığım edit montaj YouTuberlık yayıncılık gibi işlere para ayırmak. Ama bir endişem var İzmir'de iş bulabilir miyim? Aklımda şu iş olsun bu iş olsun yok ama kafe olur lokanta olur garsonluk olur bulaşık yıkama olur market olur bunun gibi işler istiyorum. İzmir'de de bana yardımcı olabilecek birkaç arkadaş tanıdığım var bu yüzden hayatımın 4 senelik kısmını orada şekillendirmek istiyorum (ilk yerleşme olsun iş bulmada olsun) sizce iş bulabilir miyim? 19 yaşındayım bu arada. Beceremezsin edemezsin demeyin 4 senedir babamdan ayrıyız ve neyin ne olduğunu az çok biliyorum ve 7-8 ayrı şehirde babamın mesleğinden dolayı yaşadım insan tartma seçme olayları değerlendirme kabiliyetimde bir tık yüksek. Bu skills'lere sahibim. Kırıcı değil yapıcı cevaplarınızı bekliyorum.
İmkansız diye bir şey yok kardeşim. Öğrenci memleketi İzmir. Gel her şekilde bulursun.

Hocam izmirdesin galiba. Çevrende var mı? Böyle iş arayıp bulan çalışan veya tanıdığın. Ailem destek oluruz demesine rağmen pek içim el vermiyor.
Kardeşim Manisalıyım ben. İzmirde Ege Üniversitesi mezunuyum. Gel her şekilde iş bulursun. Bornova-Buca buraları özellikle düşün. Ege üniversitesi Bornovada, Dokuz eylül bucada onun dışında farklı üniversitelerde var farklı yerlerde. Çevremde bulan arkadaşım vardı tabi ki. Herkes altın kaşıkla doğmuyor. Sen gel mutlaka evine, yurduna, okuluna yakın bir iş mutlaka bulursun.

Açık ve net konuşmak gerekirse üniversiteden bir şey olmaz demiyorum. Benim üniversiteye dair bir amacım yok demek istiyorum. Ve zamanımı da diğer akranlarım gibi sırf iki kız ortamı göreyim diye iki üç araba Story'si çekeyim diye harcama düşüncesine giren biri de değilim. Amacım 4 sene üniversitede herhangi bir bölüm yazıp (radyo televizyon sinema olabilir) 1+0 veya 1+1 eşyalı bir eve çıkmak.
Üniversitesiz gidin?
Not: Fiziki iş gücü odaklı olarak Türkiye'de iş bulamama sorununuz çok az olur. Hatta hiç olmaz. Zaten konjonktür olarak buna zemin hazırladılar ama ücret ve çalışma saatleri tatmin eder mi? Orası başka bir tartışma.

Arkadaşlar iyi günler. Açık ve net konuşmak gerekirse üniversiteden bir şey olmaz demiyorum. Benim üniversiteye dair bir amacım yok demek istiyorum. Ve zamanımı da diğer akranlarım gibi sırf iki kız ortamı göreyim diye iki üç araba Story'si çekeyim diye harcama düşüncesine giren biri de değilim. Amacım 4 sene üniversitede herhangi bir bölüm yazıp (radyo televizyon sinema olabilir) 1+0 veya 1+1 eşyalı bir eve çıkmak. Ve tek olacağımdan dolayı harcamalarım dışında uğraştığım edit montaj YouTuber'lık yayıncılık gibi işlere para ayırmak. Ama bir endişem var İzmir'de iş bulabilir miyim? Aklımda şu iş olsun bu iş olsun yok ama kafe olur lokanta olur garsonluk olur bulaşık yıkama olur market olur bunun gibi işler istiyorum. İzmir'de de bana yardımcı olabilecek birkaç arkadaş tanıdığım var bu yüzden hayatımın 4 senelik kısmını orada şekillendirmek istiyorum (ilk yerleşme olsun iş bulmada olsun) sizce iş bulabilir miyim? 19 yaşındayım bu arada. Beceremezsin edemezsin demeyin 4 senedir babamdan ayrıyız ve neyin ne olduğunu az çok biliyorum ve 7-8 ayrı şehirde babamın mesleğinden dolayı yaşadım insan tartma seçme olayları değerlendirme kabiliyetimde bir tık yüksek. Bu Skills'lere sahibim. Kırıcı değil yapıcı cevaplarınızı bekliyorum.

Garsonluk tarzı iş bulabilirsin diye düşünüyorum. Olmadı part time olarak zincir marketlerde çalışırsın, hele bir motosiklet ehliyeti alabilirsen getir, Banabi, trendyolgo tarzı bir firmada part time çalışabilirsin diye düşüyorum. Şimdiden Allah kolaylık versin diliyorum kardeşim.

Arkadaşlar iyi günler. Açık ve net konuşmak gerekirse üniversiteden bir şey olmaz demiyorum. Benim üniversiteye dair bir amacım yok demek istiyorum. Ve zamanımı da diğer akranlarım gibi sırf iki kız ortamı göreyim diye iki üç araba Story'si çekeyim diye harcama düşüncesine giren biri de değilim. Amacım 4 sene üniversitede herhangi bir bölüm yazıp (radyo televizyon sinema olabilir) 1+0 veya 1+1 eşyalı bir eve çıkmak. Ve tek olacağımdan dolayı harcamalarım dışında uğraştığım edit montaj YouTuber'lık yayıncılık gibi işlere para ayırmak. Ama bir endişem var İzmir'de iş bulabilir miyim? Aklımda şu iş olsun bu iş olsun yok ama kafe olur lokanta olur garsonluk olur bulaşık yıkama olur market olur bunun gibi işler istiyorum. İzmir'de de bana yardımcı olabilecek birkaç arkadaş tanıdığım var bu yüzden hayatımın 4 senelik kısmını orada şekillendirmek istiyorum (ilk yerleşme olsun iş bulmada olsun) sizce iş bulabilir miyim? 19 yaşındayım bu arada. Beceremezsin edemezsin demeyin 4 senedir babamdan ayrıyız ve neyin ne olduğunu az çok biliyorum ve 7-8 ayrı şehirde babamın mesleğinden dolayı yaşadım insan tartma seçme olayları değerlendirme kabiliyetimde bir tık yüksek. Bu Skills'lere sahibim. Kırıcı değil yapıcı cevaplarınızı bekliyorum.

İş bulursun neden bulamayasın ki. Bulduğun iş her zaman ikinci planda olacak. Ama öyle bir iş bul ki zaman geçtiğinde ön plana çıkıp sana para kazandırmaya devam etsin mesela döner ustası her zaman bir garsondan daha fazla para alır ve yeri daha sağlamdır gibi kendine bir şeyler bir meslek bir zanaat kat. Diğer taraftan da edit işlerini kovala yeni skiller açman dileğiyle

Üniversitesiz gidin?
Not: Fiziki iş gücü odaklı olarak Türkiye'de iş bulamama sorununuz çok az olur. Hatta hiç olmaz. Zaten konjonktür olarak buna zemin hazırladılar ama ücret ve çalışma saatleri tatmin eder mi? Orası başka bir tartışma.

Üniversite okuyarak gitme amacım ileride düzeleceğimize karşı umudum olması ve okulda sosyalleşmek. İleride üniversitesiz olursam iyi fırsatları kaçırırım düşüncem var ki bence öyle olacak. Fiziki olarak her türlü içinden çıkarım diye düşünüyorum kolay olmaz orası ayrı ama kurtuluş için küçük bir bedel der yoluma bakarım.
Bunu her şehirde bulursun da, İzmir gibi pahalı bir yerde ilk 6 ay belin bükülür.
Hocam bakalım umarım gelebilirsem artık başlarda zorluk çekmem gerekebilir. Armut piş ağzıma düş yok Türkiyede.
İş bulursun neden bulamayasın ki. Bulduğun iş her zaman ikinci planda olacak. Ama öyle bir iş bul ki zaman geçtiğinde ön plana çıkıp sana para kazandırmaya devam etsin mesela döner ustası her zaman bir garsondan daha fazla para alır ve yeri daha sağlamdır gibi kendine bir şeyler bir meslek bir zanaat kat. Diğer taraftan da edit işlerini kovala yeni skiller açman dileğiyle.

İyi dileğin için teşekkürler hocam. Ama bulacağım iş hep 2. planda kalır gibi. Çünkü amacım ailemden almadan 4 sene kendi paramı kazanıp rahatça kendime yatırım yapmak.
Garsonluk tarzı iş bulabilirsin diye düşünüyorum. Olmadı part time olarak zincir marketlerde çalışırsın, hele bir motosiklet ehliyeti alabilirsen getir, Banabi, trendyolgo tarzı bir firmada part time çalışabilirsin diye düşüyorum. Şimdiden Allah kolaylık versin diliyorum kardeşim.

Anaa Burağın abisi. Hocam Burak benim moderatör. Senden bahsediyordu. Tanıdığım arkadaş diye bahsettiğim kişi de Burak zaten.

Konak/Karantina tarafları kayalıkların üzerine olduğu için sağlam diyorlar depreme karşı, fakat 20 yıllık dandik bir daire bile geçen yaz 2000 TL idi. Karşıyaka'da dayanıksız çok bina var diye biliyorum, keza Bornova da öyle. Öğrenci şehri denilmez, açık kafa yapısı ve ulaşımdaki ucuzluk için hiç denilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı