James Donkey 240 GB SSD Hız Testi

0x2121

Kilopat
Makaleler
2
Evet arkadaşlar bugün SSD elime ulaştı. Hız testi sonuçlarını sizinle paylaşıyorum. Vaat edilen hızlara ulaştı o konuda bir sıkıntı yok. Sıcaklığı diğer VME SSD ile aynı. Memnunum üründen. Fiyatı 239TL.

3.PNG

Kullanılan NAND yonga, kontrolcü, Firmware sürümü, TBW değeri ve yazılımı belli mi? Yani eşeği sağlam kazığa bağlıyor muyuz hocam? Bak güzel kelime oyunu oldu :LOL:

Şaka bir yana cidden bu SSD'nin ömrü nedir? SSD dediğin uzun vadede belli olur.

Ucuzsa bir sebebi vardir. Ürünün yazma ömrünün kaç TB olduğu belli bile değil. Kağıt üstünde Frisby-Everest gibi markaların güç kaynaklarıda yüksek değerler verebiliyor. Ama ömürleri ne kadar oluyor. Kamyonda yokuş aşağı hızlıdır.

Ucuz olma sebebi SSD'lerin %50 indirime girmesinden dolayı. Normalde fiyatları bu değil baktım.

Kullanılan NAND yonga, kontrolcü, Firmware sürümü, TBW değeri ve yazılımı belli mi? Yani eşeği sağlam kazığa bağlıyor muyuz hocam? Bak güzel kelime oyunu oldu :LOL:

Yaşanan bir sıkıntıda İncehesap 3 yıl birebir değişim garantisi veriyor ama SSD ne kadar okuma kapasitesi vardır ne kadar dayanır şaibeli. Alıp deneyeceğiz bakalım uzun vadede bir sorun yaşarsak bilgilendiririz forumdakileri.

3 yıl birebir değişim vaat ediyor firma.

Zaman geçtikçe konuya güncellemeler yapıcam. Ayda bir yapmayı düşünüyorum güncellemeyi SSD'nin sağlık durumunu ve hız testlerini paylaşmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı