Japon deniz komandoları

BeritKaan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, bugün sizlere 1999 yılında, Kuzey Kore tarafından yapılan karasuları ihlaline karşılık olarak. Japonya, Amerikan SEALs ve İngiliz SBS'e benzer bir birliği 2001 yılında SBU'yu kurmuştur. Bu birliğin genel amacı, gemi zaptı ve anti-korsan faaliyetlerine yönelikti.

Birim ilk oluşturulduğunda Amerikan SEAL'larından eğitim talep etmiş ancak çeşitli bahaneler ile reddedilmiştir. Daha sonra İngiltere'nin kapısını çalan SBU, onlardan destek istemiş tam bu sırada SEALs eğitim desteği Amerika tarafından kabul edilmiştir. 2007 yılında düzenlenen tatbikatlarda birliğin varlığı kamuoyuna duyuruldu.

604c541b848740bb8a4a29b7b36dbee0.jpg

SBU personeli, Japonya'da hem özel kuvvetler, hem de deniz komando birliği olarak tanınır. Birliğin mevcudiyeti, kullanılan silahları ve aktif personeli hakkında asla bilgi vermemektedir. Bu gizlilikten dolayı, ne yazık ki hangi savaşlarda ve hangi görevlerde bulundukları hakkında pek sağlıklı kaynak yok.

Yakın tarihte, SBU kursiyerlerinin bir kısmı ölü olarak bulundu, açılan soruşturmada eğitim sırasında, SBU personeli tarafından vahşice öldürüldükleri düşünülüyor. Soruşturma, kıdemli askerlerin zorbalığı olarak belirtmiş.

Toplam eğitim süresi 1 yıl, 3 ay sürdüğü bilinmekte ancak, gizlilik kanundan ötürü hangi eğitimleri aldıkları da bilinmemekte.

Operasyonel yönlülük;
Doğrudan eylem.
Anti-terörizm.
Gayri nizami harp.
Rehine kurtarma.
Vbss uzmanlığı.

93x0V8QwEAIVzv4rWrU2QatZNRFsGKXoaOD_ALxoNys.png

Kaynak;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı