Japonya gitmek için ne gereklidir?

Asgari ücret ile çalışsam yeter sanırım.
Orada tam çalışma vizesine sahip olmadan asgari ücretli iş bulamazsın. Öğrenciyken part-time iş bulabilirsin belki, onda da çalışma saatlerin ve ücretlerin çok az olacak orada yaşayan birine göre.

50 bin TL orası için hiçbir şey değil, en ufak bir sorunda o paranın tamamını orada kaybetmen 2-3 ay sürer en fazla. Küresel pazara iş yapan biri olarak şöyle söyleyeyim, sen alım gücü açısından ne kadar düşük bir ülkede olduğunu anla. O 3 yıl sonra bu parayla gitsem yeterli dediğin parayı 1 ayda sadece 10-12 gün çalışarak kazanıyorum. Ek işler dahil değil, sadece sözleşmeli 2 şirketle toplam 5 işin karşılığı. Bu paralar Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya/Kore için büyük bir miktar değil. Ortalama bir insanın 1 aylık kazancı oraları için.

Vatandaşlık işi çok kolay iş değil(En azından Japonya için). İngilizce kaynaklarda çok detaylı bir şekilde vatandaşlık hakkında bilgi bulabilirsin. Elinde işin varsa veya şuan öğrenciysen oradan bir okulu düşünebilirsin. Para sıkıntı değil demişsin fakat para dediğimiz şey 10.000 20.000 gibi ufak sayılar değil haberin olsun. Uçak bileti bile gidiş 10.000₺ civarında. Yerleşmek için en az 100 150K civarında parayı gözden çıkarman gerekiyor diye düşünüyorum.

Orada tam çalışma vizesine sahip olmadan asgari ücretli iş bulamazsın. Öğrenciyken part-time iş bulabilirsin belki, onda da çalışma saatlerin ve ücretlerin çok az olacak orada yaşayan birine göre.

50 bin TL orası için hiçbir şey değil, en ufak bir sorunda o paranın tamamını orada kaybetmen 2-3 ay sürer en fazla. Küresel pazara iş yapan biri olarak şöyle söyleyeyim, sen alım gücü açısından ne kadar düşük bir ülkede olduğunu anla. O 3 yıl sonra bu parayla gitsem yeterli dediğin parayı 1 ayda sadece 10-12 çalışarak kazanıyorum. Ek işler dahil değil, sadece sözleşmeli 2 şirketle toplam 5 işin karşılığı. Bu paralar Avrupa, kuzey Amerika ve Japonya/Kore için büyük bir miktar değil.

Bilgi için teşekkürler. Benim merak ettiğim şu vize nasıl alınıyor?

Vatandaşlık işi çok kolay iş değil(en azından Japonya için). İngilizce kaynaklarda çok detaylı bir şekilde vatandaşlık hakkında bilgi bulabilirsin. Elinde işin varsa veya şu an öğrenciysen oradan bir okulu düşünebilirsin. Para sıkıntı değil demişsin fakat para dediğimiz şey 10.000 20.000 gibi ufak sayılar değil haberin olsun. Uçak bileti bile gidiş 10.000₺ civarında. Yerleşmek için en az 100 150K civarında parayı gözden çıkarman gerekiyor diye düşünüyorum.

Bilet 3-4K o kadar pahalı değil. Yerleşmek o kadar pahalı tutacağı sanmıyorum. Vatandaşlığa gelirsek 5 yıl çalışarak alabilirim.

Vatandaşlığa gelirsek 5 yıl çalışarak alabilirim.
Dilini C2 seviyesinde bilmen lazım Japon kültürünü öğrenmen lazım gibi saçma sapan kriterleri var haberin olsun. Daha önce öylesine araştırmıştım yabancı kaynakların neredeyse hepsi aynı şeyi diyordu. Kültürü basit bir şey gibi algılama kültürden kastım tarihini bilmelisin.

Bilgi için teşekkürler. Benim merak ettiğim şu vize nasıl alınıyor?
Kafana göre çalışma vizesi alamazsın.

Dil yeterliliğinin olması lazım, orada eğitim görmüş ve bitirmiş olman lazım ya da burada çok gelecek potansiyeli gösterdiğin bir iş başlangıcı yapıp oradaki bir şirketten çalışma teklifi alman lazım. Bakkalda satılmıyor, havaalanında çalışma/oturma vizesi verilmiyor ya da konsolosluklar bunu sağlamıyor.

Dilini C2 seviyesinde bilmen lazım Japon kültürünü öğrenmen lazım gibi saçma sapan kriterleri var haberin olsun. Daha önce öylesine araştırmıştım yabancı kaynakların neredeyse hepsi aynı şeyi diyordu. Kültürü basit bir şey gibi algılama kültürden kastım tarihini bilmelisin.
Dil sıkıntı değil öğreniyorum 3 yılım var zaten. Burada baktığıma göre vatandaşlık zor değil.
Kafana göre çalışma vizesi alamazsın.

Dil yeterliliğinin olması lazım, orada eğitim görmüş ve bitirmiş olman lazım ya da burada çok gelecek potansiyeli gösterdiğin bir iş başlangıcı yapıp oradaki bir şirketten çalışma teklifi alman lazım. Bakkalda satılmıyor, havaalanında çalışma/oturma vizesi verilmiyor ya da konsolosluklar bunu sağlamıyor.
Hocam zaten kafana göre almayacağım nasıl alınıyor merak ettim. Bilgi için teşekkürler.

Yaşayan insanlardan(Sonradan vatandaşlık alan insanlar) ile bu konu hakkında konuşun bir yerden bulup. Burada yazanlar kadar az "Şart" yok. Güvenilir kaynak gibi durmuyor benden söylemesi. Youtube'ta Japonic adlı yotuube kanalı var onun kanalında bu konuya değindiği bir video vardı ona göz atın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı