Hızlı gitmek ne kazandırır?

Hız limitlerini aşan insan cahildir
Cahil? Otoban kalitesindeki şehir içi (şehir içi dediğim, kentleşme bölgeleri arası yol) yola 50KM/s hız sınırı koyan geri zekalıya ne demeli o zaman? Kusura bakmayın ama Türkiye yol durumu açısından birçok ülkeden daha iyi durumda. Ama o yola uygun hız sınırlarına ise sahip değil. Ki daha geçtiğimiz aylarda otobanda hız sınırını arttıracakları yerde hız koridoru denen olayla beraber hız limitini de fix bir değere kitlediler. Türkiye'deki tek tük otoban dışında çoğunda yolculuk almışlığım var ve çoğunluğu 150+10 ile 160KM civarı yapılabilecek kalitede yollar.

Ha birde sakın bana hız koridorunda öne atılan saçmalık gibi o hızda yok yakıt ekonomosiymiş, oymuş buymuş demeyin, aracın motor hacmi veya yeterli güçte torku vardır en verimli tüketimini o hızlarda yapar, kimse de gıkını çıkartamaz.

Cahil? Otoban kalitesindeki şehir içi (şehir içi dediğim, kentleşme bölgeleri arası yol) yola 50KM/s hız sınırı koyan geri zekalıya ne demeli o zaman? Kusura bakmayın ama Türkiye yol durumu açısından birçok ülkeden daha iyi durumda. Ama o yola uygun hız sınırlarına ise sahip değil. Ki daha geçtiğimiz aylarda otobanda hız sınırını arttıracakları yerde hız koridoru denen olayla beraber hız limitini de fix bir değere kitlediler. Türkiye'deki tek tük otoban dışında çoğunda yolculuk almışlığım var ve çoğunluğu 150+10 ile 160KM civarı yapılabilecek kalitede yollar.

Ha birde sakın bana hız koridorunda öne atılan saçmalık gibi o hızda yok yakıt ekonomosiymiş, oymuş buymuş demeyin, aracın motor hacmi veya yeterli güçte torku vardır en verimli tüketimini o hızlarda yapar, kimse de gıkını çıkartamaz.

2.0 135 beygir araç kullanıyorum ama güç var, yollar kaymak diye basmam gerekmiyor. Tüketim olayında dediğinize katılıyorum ama insan hatasını es geçiyorsunuz. Bazı hatalı noktalar olabilir ama genel olarak çoğu yerde 110 +%10 tolerans var. 120Km/S çok ciddi bir hız. Araçlar dayanabilir, yollar kaymak gibidir ve yol tutabilir ama insanlar o kadar gelişmiş canlılar değil maalesef. Refleksler ve yüksek G kuvvetine karşı savunmasızız. Bu konuda ideal beden tasarımı vardı. Araştırıp bakabilirsiniz. :) Ayrıca hıza göre tünel etkisi artar. Yola çıkan yaya, başka bir araç veya herhangi bir dış etken hız limitleri için hesaba katılır. Bir gün araçlar otonom sürüşe geçerse o zaman hız bu kadar problem olmayabilir ama işin içinde insan olduğu sürece frenlemek gerekir sürücüleri. Yine de ısrarcıysanız dediklerimde hiç sorun görmüyorum. Siz de katılın doğal seçilime.

Son düzenleme:
Vallahi otobanda ortalama 200 - 240 ile gidiyorum hiz sinirlamasi yoksa ki Almanya'da otobanlarda cok nedir hiz sinirlamasi vardir. Ama sehir icinde asla 50'yi gecmem.
Biraz kendime biraz arabama güvendigim icin hizli gidiyorum. Ama siz siz olun kurallara uyun, hiz yapmayin. Acele giden ecele gider :)

Vallahi otobanda ortalama 200 - 240 ile gidiyorum hiz sinirlamasi yoksa ki Almanya'da otobanlarda cok nedir hiz sinirlamasi vardir. Ama sehir icinde asla 50'yi gecmem.
Biraz kendime biraz arabama güvendigim icin hizli gidiyorum. Ama siz siz olun kurallara uyun, hiz yapmayin. Acele giden ecele gider :)
Hocam 200-240 motosiklet ile bile korkulacak hız siz ne yaptınız? :D 150'den sonrasında selede halay çekiyorum mübarek :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı