Java anlamakta zorlanıyorum

mytheanor

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba önceden 0 yazılım bilgim var. Patika'dan Java dersleri dinliyorum videoda öğreten arkadaşın verdiği ödevleri yapamıyorum bu normal mi? Zor geliyor bayağı ödevler bana. Bu arkadaşın videoları bitirince BTK ve Udemy üzerinden de dinlemeyi düşünüyorum.
Sizlerin bir önerisi var mı bana?

Arkadaşlar merhaba önceden 0 yazılım bilgim var. Patika'dan Java dersleri dinliyorum videoda öğreten arkadaşın verdiği ödevleri yapamıyorum bu normal mi? Zor geliyor bayağı ödevler bana. Bu arkadaşın videoları bitirince BTK ve Udemy üzerinden de dinlemeyi düşünüyorum.
Sizlerin bir önerisi var mı bana?
Yazılıma neden Python ile başlamadınız?

Açıkcası Java başlangıç için zor bir dildir bunun yerine Python gibi başlangıç için daha ideal dilleri araştırarak bunlar üzerinden başlamanı öneririm, fakat illede Java öğrenmek istiyorum diyorsan kolay gelsin 😄

Java biraz zor maalesef. Onu hallederseniz ama gerisi çok kolay olur sizin için.
Js, python gibi dillere yönelebilirsiniz eğer başarısız olursanız.

Hocam patika dev diye bir site var oraya girdiğinizde size sorular sorarak yönlendiriyor.
Bir yazılımcı arkadaşımda bu site üzerinden bu dersleri dinle 1 seneni ver kendini geliştir patika dev üzerinden bootcamplere katılıp iş bulma olasılığın yüksek dedi

1 - Java ile Backend Patikası
2 - Frontend Web Patika
3 - Node.js ile Backend

Bazı kurslar zaten programlama bilen insanlara yeni bir dil üretmek için hazırlanıyor. Kursun hiç bilmeyen birisi düzeyinde hazırlandığından emin misin?

@mytheanor O zaman problem yok. Zorlanmak normal. Takıldığın yerlerde izlediğin kursla sınırlı kalmayıp internetten ekstra araştırma yap. Kağıt üzerinde denemeler ve karalamalar yapmak da başlangıçta yararlı yöntemler.

Yeni konular

Geri
Yukarı