Programlama dili Öğrenmekte zorlanıyorum

Berat.xx56

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum başlıktaki gibi. 4 5 Aydır aralıksız Web Programlama öğreniyorum. Evet gayet güzel gidiyordu HTML CSS ile bir proje yapınca veya bir hatayı çözünce tabii ki de her insan gibi mutlu oluyordum ve daha fazla kod yazma hevesim geliyordu. Ancak işler JavaScript'e gelince değişti:
1- Videoları izleyip anlamıyorum
2- Matematiğim kötü olduğu için aklımda bir proje oluşturup yapamıyorum. (algoritmayı oluşturamıyorum.)
3- Videoyu izlerken gerçekten anlıyorum kodların Türkçe karşılıklarını sesli şekilde tekrar ediyorum örneğin: For(let i; i<=10; i++) "i diye bir değişken oluşturuyoruz. Bu i değişkeni 10'a eşit olana kadar dönsün. Ve her defasında 1 1 artsın". Bunun gibi kodun Türkçeye çevrilmiş halini anlayabiliyorum ama kafamdakileri koda dökemiyorum.
4- Yaklaşık 5 gündür kod yazmıyorum. (Yazma isteği gelmiyor.) Eğitimleri izlerken bir anda sıkılıyorum ve dayanamayıp kendimi oyunda buluyorum.
5- Bundan önce kod yazmayı çok seviyordum ama JavaScript cidden gözümü çok korkutuyor.
6- Neredeyse her gün "bugün yapmayayım ya yarın çok çalışırım" deyip sürekli erteliyorum

Kısacası bu durumumdan çok sıkılmaya başladım ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz?

Biraz gozunde buyutmussun gibi geldi. Birkac gun ya da hafta calismayi tamamen birak, sonra tekrar basla ama bu sefer yapabilecegini bil. Buraya kadar gelmissin onunde bir engel yok.

Çünkü HTML ve CSS programlama dili değil ancak JS öyle. İlk başta herkese zor gelir bana da öyle oldu. Proje yapmaya çalış. İyi öğren.

Sanırsam gelecek kaygısı yüzünden öğrenmekten sıkılmaya başlıyorum. Yapay zeka her gün gelişiyor ve bir videoda yapay zekayla web site yapmayı görmüştüm. Bu tür şeyleri görünce öğrenme motivasyonum kalmıyor :/ teşekkür ederim cevabınız için.

Sanırsam gelecek kaygısı yüzünden öğrenmekten sıkılmaya başlıyorum. Yapay zeka her gün gelişiyor ve bir videoda yapay zekayla web site yapmayı görmüştüm. Bu tür şeyleri görünce öğrenme motivasyonum kalmıyor :/ teşekkür ederim cevabınız için.
Onları görmezden gel. O dediğin için daha çok zaman var. Öyle basit işleri yapabilirler ancak büyük işlerin altından kalkamazlar uzun bir süre.

Onları görmezden gel. O dediğin için daha çok zaman var. Öyle basit işleri yapabilirler ancak büyük işlerin altından kalkamazlar uzun bir süre.

Çok teşekkür ederim hocam yüreğime su serptiniz. :) Son 2 gündür çalışmaya başladım. Sanırsam hayatımda karşılaştığım en lanet alışkanlık erteleme alışkanlığı. Boş bir işle uğraşıyorsun: Kendini vasıfsız hissetmene ve yapacak önemli işlerin olmasına rağmen yapmaya devam ediyorsun. Çok tuhaf :D inşallah yakın zamanda "JavaScript'i bitirdim şimdi ne yapmalıyım" adlı konu açmak dileğiyle. İyi Sosyaller

Çok teşekkür ederim hocam yüreğime su serptiniz. :) Son 2 gündür çalışmaya başladım. Sanırsam hayatımda karşılaştığım en lanet alışkanlık erteleme alışkanlığı. Boş bir işle uğraşıyorsun: Kendini vasıfsız hissetmene ve yapacak önemli işlerin olmasına rağmen yapmaya devam ediyorsun. Çok tuhaf :D inşallah yakın zamanda "JavaScript'i bitirdim şimdi ne yapmalıyım" adlı konu açmak dileğiyle. İyi Sosyaller
Hadi bakalım dostum yaparsın disiplin yaratmaya çalış. Bende diyorum böyle ancak disiplini bir türlü halledemiyorum.

Hadi bakalım dostum yaparsın disiplin yaratmaya çalış. Bende diyorum böyle ancak disiplini bir türlü halledemiyorum.

Evet hocam sanırsam Technopat'ta gezinirken sizinde buna benzer açtığınız bir konuyu görmüştüm. Hayatımın bir parçası haline getirmeye çalışıyorum ama olmuyor. Eskiden HTML CSS öğrenirken 1GB RAM ekran kartsız bir sistemde öğreniyordum ve zorlanıyordum. O zamanlar öğrenmemek için bir bahanem yoktu çünkü sistemim oyunları kaldırmıyordu :) Güzel bir sistemim olsun sabaha kadar kod yazarım diyordum. Şimdi de güzel sisteme geçtim bu sefer de oyunlardan çıkamıyorum. Her neyse umarım o disiplini oluşturabilirim. Tekrardan iyi Sosyaller.

@berat. XX56 ben de oyunlara sarmistim eğer okuyorsaniz zaten zamsn kalmiyor.

Cidden haklısınız zaman kalmıyor. Okuyorum. Zaten sabah 6 da kalkıp akşam 6 da eve geliyorum. Hayranım şu eğitim sistemine. Cumartesi de çalışıyorum sadece pazar gününü güzel değerlendirebiliyorum. Bir de üstüne oyun bağımlısı olunca gerisini siz düşünün.

Geri
Yukarı