Java'dan sonra ne öğrenmeliyim?

"yetersiz" demedim. Yetersiz gibi geldi dedim zaten fikrinizi almak için konuyu açtım. Java'nın yeterli olduğunu düşünüyorsanız Java öğrenmeye devam ederim.
OO ogrenmek icin yeterli. Eksiklikleri de var elbette ama bunlari konusmak icin oncelikle ogrenmeye devam etmelisin. Hatta amac Java'yi ya da Python'i ya da C'yi ogrenmek degil, programlama paradigmalarini, veri yapilarini ve algoritmayi ogrenmek olmali. Dili sadece bunlari ogrenmek icin arac olarak kullaniyorsun egitim alirken. Her dilin eksiklikleri var, her seye yeten dil yok.

Selamlar arkadaşlar. Üniversitede Java derslerim bitmek üzere ve başka bir dil öğrenmek istiyorum çünkü Java bana nedense pek yeterli gibi gelmiyor. C++ a falan baktım da oldukça zormuş. Nesne yönelimli hangi dili önerirsiniz? Bilgisayarlar için programlar yapmak istiyorum. Oyun da olabilir başka işlevsel bir şey de olabilir.

Hocam C# öğrenin onu kavradıktan sonra C++ geçin.

OO ogrenmek icin yeterli. Eksiklikleri de var elbette ama bunlari konusmak icin oncelikle ogrenmeye devam etmelisin. Hatta amac Java'yi ya da Python'i ya da C'yi ogrenmek degil, programlama paradigmalarini, veri yapilarini ve algoritmayi ogrenmek olmali. Dili sadece bunlari ogrenmek icin arac olarak kullaniyorsun egitim alirken. Her dilin eksiklikleri var, her seye yeten dil yok.
Çok haklısınız peki bir şey soracağım. Java ile C#'ın benzediğini duydum. Bu dediklerinizi C# üzerinden öğrensem ne kaybederim? Sadece merak ettiğim için soruyorum.

Hicbir sey kaybetmezsin. Amac dili ogrenmek degil cunku. Ayrica csharp ile Java zaten yakin akraba.
Anladım teşekkürler. Peki siz ne önerirsiniz? Javadan mı devam edeyim yoksa C#'a mı geçeyim? C# javaya benzediği için düşünüyorum ve C# kodları daha kolay çalıştırılıyor gibi emin değilim. Çok soru sorduğum için kusura bakmayın ama kararsız kaldım.
Anladım teşekkürler. Peki siz ne önerirsiniz? Javadan mı devam edeyim yoksa C#'a mı geçeyim? C# javaya benzediği için düşünüyorum ve C# kodları daha kolay çalıştırılıyor gibi emin değilim. Çok soru sorduğum için kusura bakmayın ama kararsız kaldım.
Java'ya devam etmeye karar verdim yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı