Programlamayı Nereden Öğrenmeliyim?

Ztax

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar,
Bu sene 7.sınıfa geçtim. Programlamayı sizce nereden öğrenmeliyim? İnternet'deki derslerden mi? Yoksa kurslardan mı? Benim gidebileceğim yaşıma uygun C++ Java gibi derslerin verildiği kurslar var mı? Ankara Yenimahalle'de yaşıyorum.

Program yaza bilmek için bir programlama diline sahip olmalısın, Gelişimi tamamlamış her yaştaki bir insan dil öğrenebilir. Ancak, programlama dilleri sözle ifade edilemediği için okuma ve yazma beceresine sahip olmalısın. Buda sende olduğu için programla dilini öğrenecek yaştasın. Öncellikle, diller hakkında bilgilere sahip ol. C# nedir , java nedir, C dili nedir, php, Assembly nedir, machine dili nedir. Pcde bir program nasıl çalışıyor ? Bir çok kişi sana java, c++ veya c# başlamanı tavsiye edecektir. Ama programlama dilleri terminolojisini iyi öğrenirsen bunların ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksın. Eğer gerçekten programcı olmak istiyorsan, bununda yolu iyi bir üniversitedir. Bir çok kişi ne üniversitesi, Marck Zuckerberg okuldan ayrıldı gibi alaycı tavırlarda sana bulunabilir. Doğrudur ama ayrıldığı okul Harvard ve yaşıtları yaptığı programları düzenleme çalışır iken o mimari derslerini bitirmiş ve 2. sitesi olan facebook'un mimarisi ile uğraşıyordu. Çok okuyup çok araştırmalısın. Ben sana C programlama dili ile başlamanı tavsiye ederim. Boş vakitlerinde hobi olarak uğraş. İyi bir üniversiteye yerleştinmi, zaten programcılıkta hobi olarak uğrasıyorsun alt yapında olur. Bir bakmışsın bu işin Dr. olmuşsun. Boş vakitlerinde C ilgili bir kitap al ve onu uygula. Eğer iyi bir İngilizce var ise daha iyi kaynaklara ulaşırsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı