Jilete vurmak egzamayı geçirir mi?

Konazol şampuan verdi bir de damla hocam hiç ise yaramıyor.
Bu işe yaramaktan kastın tedaviyse bildiğim kadarıyla o şu anlık mümkün değil. Annemin elinde de var egzama yıllardır çekiyor. Dediğim gibi sadece rahatlatmak için ve saç derinin sağlığını koruyabilmek için biraz araştırıp kremler yağlar falan kullanabilirsin. Kullandığın şampuanlarda sülfat, paraben, sodyum gibi maddelerin olmamasına dikkat et. Geçen sene şampuanımı değiştirmiştim ve yeni geçtiğim şampuanın içinde bu kimyasalların hepsi vardı. Saçım felaket döküldü ve derim pul pul oldu. 2 hafta önce bunun şampuandan kaynaklı olduğunu anlayınca değiştirdim. İş işten geçmiş oldu tabi 7 aydır giden gitti tepem çok açıldı. Yaşım 19 bu arada genetik saç dökülmesi de var. Geçmiş olsun tekrardan...

Son düzenleme:
Arkadaşlar her şeyi denedim geçmiyor egzama, kaşıntı, saç dökülmesi jilete vurmak geldi aklıma okullar tatil oldu 9 gün jilete vursam kaç günde dışarı çıkacak kadar uzar.

Hocam bende de egzama, kepek vardı ketoral diye bir ilaç aldım eczaneden kullandım 2. ve 3. duşta tam kesmişti kepeği ve kaşınmayı ona bir bakarsınız eğer hala jiletle vurmadıysanız. Artı olarak şunu da ekleyeyim hocam benim kullandığım dönemlerde bu ilaç saç döküyordu yani saçı yıpratıyordu döküyor demeyeyim de o yüzden tarayınca saç dökülüyordu. Belki kullandığınız konazol de saçları yıpratıp dökülmesine neden oluyordur.

Son düzenleme:
Hocam bende de egzama, kepek vardı ketoral diye bir ilaç aldım eczaneden kullandım 2. ve 3. duşta tam kesmişti kepeği ve kaşınmayı ona bir bakarsınız eğer hala jiletle vurmadıysanız. Artı olarak şunu da ekleyeyim hocam benim kullandığım dönemlerde bu ilaç saç döküyordu yani saçı yıpratıyordu döküyor demeyeyim de o yüzden tarayınca saç dökülüyordu. Belki kullandığınız konazol de saçları yıpratıp dökülmesine neden oluyordur.

Evet hocam dediğiniz ilk şampuanı ilk gittim cildiye doktoru yazmıştı dökme yapmıştı bıraktığımda durmuştu kısmen ama bu konazol daha fazla döktü o yüzden daha kullanmayacağım. Mexader diye bir damla var onu kullanıyorum kaşınmalar azaldı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı